Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Jedzcie mniej - tak władza radzi Rosjanom
Wpompowanie 2,3 bln rubli w rosyjską go­spodarkę przewiduje antykryzysowy plan Kremla. Więk­szość tych pieniędzy trafi do banków i państwowych firm. Na pomoc dla Rosjan, którym zaczyna brakować na żywność, przeznaczono tylko kilka procent tej kwoty.

2,3 bln rubli przeznaczą władze Rosji na plan antykryzysowy, który ma pomóc w przezwyciężeniu proble­mów wywołanych przez taniejącą ropę i zachodnie sankcje. Plan koncentruje się na wsparciu tracących płynność finansową ban­ków - na ich rekapitalizację pójdzie 1,5 bln rubli - oraz na pomocy wielkim firmom państwowym.


Jednak nie tylko rosyjskie banki i firmy, ale przede wszyst­kim sami Rosjanie przeży­wają trudne chwile. Głów­nie z powodu galopujących cen żywności. W ubiegłym roku wzrosły one średnio o 16 proc. i-jak zapowia­da minister rozwoju gospo­darczego Aleksiej Uljukajew - w tym roku będą nadal ro­sły. W styczniu br. kapusta zdrożała o ponad 9 proc., a ogórki i pomidory o 8 proc. Wielu obywatelom Rosji za­czyna brakować pieniędzy na podstawowe artykuły żywnościowe.


- Jeśli nie ma pieniędzy, po prostu jedzmy mniej - po­radził swoim rodakom llja Gaffner, deputowany rzą­dzącej Jednej Rosji. W po­dobnym tonie wypowiedział się wicepremier Igor Szuwałow. - Przetrwamy ciężki okres, będziemy mniej jedli, zużywali mniej prądu - po­wiedział. Rosjanie są obu­rzeni tymi radami. „Mamy mniej jeść? Może politycy powinni mniej pić i kraść?" - komentują w internecie wypowiedzi władz.


(Więcej w: Gazeta Polska Codziennie 30.01.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij