Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rosja próbuje dzielić Unię
W Unii Europejskiej narasta spór, czy utrzymać sankcje nałożone na Rosję za agresję na Ukrainę. A Moskwa pogłębia podziały, proponując wybranym państwom Unii
zniesienie ograniczeń handlowych.


Państwa UE mają problemy z do­stawą wieprzowiny, której wwozu Moskwa zakazała przed rokiem pod pretekstem zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W sierpniu zeszłego roku ten zakaz Rosja wzmocniła, na­kładając embargo na żywność z Za­chodu w odwecie za ogłoszony przez UE i USA zakaz przyznawania no­wych kredytów pięciu największym rosyjskim bankom.


Wczoraj Moskwa wysłała ważny sy­gnał w tej sprawie. „Zaczynamy szy­kować grafik kontroli firm z Fran­cji, Węgier, Włoch, Niemiec, Danii i Holandii, które po zniesieniu sank­cji odwetowych i zakazu dotyczą­cego afrykańskiego pomoru świń jako pierwsze będą mogły wznowić dostawy [wieprzowiny] do Rosji" - powiedział agencji Interfax szef rosyjskiego nadzoru sanitarnego Rossielchoznadzor Siergiej Dankwert.


W poniedziałek francuskie mini­sterstwo rolnictwa ujawniło, że ty­dzień wcześniej osiągnęło porozu­mienie w sprawie wznowienia eks­portu do Rosji żywych świń, podro­bów wieprzowych oraz tłuszczu wie­przowego z Francji.


(Więcej w: Gazeta Wyborcza 23.01.2015)

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij