Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Stagnacja po rosyjsku
Według urzędu statystycznego Rosstat od początku roku żywność podrożała w Rosji o 10 proc., a do końca roku ceny mogą jeszcze poszybować. Władze twierdzą, że ogółem inflacja wyniesie nie więcej niż 8 proc. w skali roku. Z sondażu socjologicznego Centrum im. Jurija Lewady z minionego tygodnia wynika, że dwie trzecie Rosjan już odczuło wzrost cen wskutek antysankcji Putina.

Z hipermarketów zniknęły włoskie sery, polskie jabłka, francuskie ostrygi i małże, norweski łosoś, australijska wołowina. Królu­ją natomiast towary z Białorusi. Białoruski rzekomo ser pleśniowy, białoruskie ponoć krewetki: to nikogo w moskiewskich hipermarketach już nie dziwi. Kraj Łukaszenki czerpie profity za sprawą tzw. reeksportu towarów unijnych, a władze Rosji przymy­kają oko. Ponadto, podrożały też produkty lokalne.


Jednocześnie Rosjanie za sy­tuację obwiniają Zachód. 73 proc. Rosjan pozytywnie ocenia wprowadzenie antysankcji, 60 proc. nadal uważa, że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku, a poparcie dla Putina sięga 88 proc.


(Więcej w: Tygodnik powszechny 19.11.2014)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij