Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska potęgą drobiarską
WorldFood Warsaw to doskonała okazja do znalezienia nowych rynków zbytu. Również dla producentów drobiu, którzy rozsławiają polski sektor rolno-spożywczy na całym świecie.

Polska jest drobiarską potęgą. Zajmujemy czołowe miejsce w europejskiej i światowej produkcji i eksporcie tego mięsa. Według prognoz Agencji Rynku Rolnego, jeszcze w 2014 roku eksport wzrośnie o ok. 14%.


Produkowane w Polsce mięso podbija nie tylko rynek Unii Europejskiej, ale również odległe rynki afrykańskie czy azjatyckie. Nasz kraj słynie także w Europie z produkcji wysokiej jakości gęsiny. Jak podaje Krajowa Rada Drobiarstwa, roczna skala produkcji wynosi 6-7 mln sztuk, z czego 90% przeznaczana jest na eksport (głównie do Niemiec).


Eksperci ARR oceniają, że w całym 2014 roku eksport asortymentu drobiowego może wynieść 820-830 tys. ton. Również w roku kolejnym szacuje się wzrost krajowej produkcji, jednakże z mniejszą niż obecnie dynamiką. 


„Sektor drobiarski to prawdziwa wizytówka Polski w świecie. Zapraszamy producentów, eksporterów, dystrybutorów tego mięsa do udziału w II edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw. To będzie doskonała okazja do zdobycia nowych partnerów biznesowych z całego świata”- zachęca Agnieszka Szpaderska, manager targów.


II edycja targów WorldFood Warsaw odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2015 roku pod honorowym patronatem prezesa Agencji Rynku Rolnego. Wystawa ma charakter B2B i będzie obfitować w liczne spotkania biznesowe, bogaty program wydarzeń merytorycznych czy prezentacji oferty polskich i zagranicznych firm. Na targach zostaną zaprezentowane sektory narodowe, między innymi, egipski, holenderski, mołdawski.


Więcej informacji: www.worldfood.pl             

    

Kontakt dla wystawców:                                                                     

AgnieszkaSzpaderska                                                                                
agnieszka@worldfood.pl                                                                                                
tel. +48 22 395 66 93


Kontakt dla mediów:

pr@worldfood.pl
+48 516 685 229


WFWarsaw logo

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij