Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nutricia zwiększa wydajność i obniża koszty
Nutricia dzięki rozwiązaniom Transwide firmy Piomar zwiększa wydajność i obniża koszty.

Jednym ze stałych klientów Piomar jest opolski zakład Nutricia. Spółka należy do grupy Danone i specjalizuje się w produkcji żywności dla niemowląt. Ze względu na charakter działalności półprodukty i wyroby gotowe wyprodukowane w zakładzie muszą być przewożone z zachowaniem wysokich standardów higienicznych. Firma Piomar została kluczowym dostawcą usług logistycznych i strategicznym partnerem spółki w Europie, a kooperacja między oboma firmami obejmuje usługi transportowe i logistyczne oraz magazynowanie surowców i wyrobów gotowych. Przed rozpoczęciem współpracy Nutricia od dłuższego czasu z powodzeniem używała systemu TMS Transwide do zarządzania transportem i komunikacji z przewoźnikami.


Nutricia doskonale wie, jak praktyczne jest to narzędzie - wykorzystuje je do weryfikacji przewożonego towaru, przewoźników, pojazdów i kierowców. Ponadto docenia możliwość stosowania okien czasowych w okresie, gdy wypadają dni wolne, a także opcję harmonogramu do zarządzania przewozami i ich planowania. Zauważyła również, że Transwide wyraźnie poprawia komunikację magazynu firmy Piomar z innymi przewoźnikami, co pozwala na znaczną oszczędność czasu. „Już wcześniej byliśmy bardzo zadowoleni z rozwiązań systemu Transwide i dlatego zasugerowaliśmy zastosowanie go firmie Piomar, aby ułatwić planowanie załadunku i rozładunku. Piomar bardzo szybko wdrożył ten system i również czerpie wiele korzyści z zapewnianych przez niego funkcjonalności" - dodaje Krzysztof Szczuka, kierownik ds. transportu i magazynowania w firmie Nutricia.


Stosując się do zaleceń Nutricii, Piomar korzysta z systemu Transwide w celu optymalizacji usług transportowych i logistycznych czołowego producenta żywności dla niemowląt. Spośród wszystkich funkcjonalności systemu Transwide PIOMAR używa modułu twSlot służącego do planowania pracy, który w bardzo prosty sposób umożliwia firmie rezerwację przychodzących i wychodzących zadań logistycznych i magazynowych w siedzibie klienta. Moduł ten został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich procesów odbywających się u producentów i dystrybutorów. Pozwala przewoźnikom rezerwować przedziały czasowe w zakładzie producenta drogą elektroniczną przy jednoczesnym uwzględnieniu wszelkich ograniczeń ze strony klienta.


(Źródło: Portalspożywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij