Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca-Cola HBC Polska: Osiągnęliśmy 21,4 proc. wartości sprzedaży w rynku napojów bezalkoholowych w Polsce
- W 2013 roku Coca-Cola HBC Polska sprzedała łącznie 946 mln litrów napojów. Szacujemy, że osiągnęliśmy 21,4 proc. wartości sprzedaży w rynku napojów bezalkoholowych w Polsce - podała spółka w raporcie CSR za 2013 r.

Jak podała spółka, na koniec 2013 roku: zatrudniała ponad 2,300 osób; miała nawiązane relacje z ponad 2700 dostawcami, z czego z blisko 2000 współpracowała aktywnie; dostarczała produkty do przeszło 120 000 punktów sprzedaży.


- Coca-Cola HBC Polska koncentruje się na dostarczaniu napojów na rynek polski. Spółka wchodzi w skład grupy Coca-Cola Hellenic. Coca-Cola HBC Polska z punktu widzenia Coca-Cola Hellenic wpisuje się, obok Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji i Węgier, w grupę zakładów dostarczających napoje na rynki krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Polska stanowi zdecydowanie największy rynek w grupie - 44 proc. wolumenu sprzedaży wypracowanego przez wszystkie wymienione kraje - czytamy w raporcie dotyczącym odpowiedzialności społecznej.


Produkcja spółki prowadzona jest w trzech zakładach: w Radzyminie k. Warszawy, w Staniątkach (gmina Niepołomice) oraz w Tyliczu (gmina Krynica). Oprócz zakładów produkcyjnych, spółka posiada na terenie całej Polski sieć własnych lub dzierżawionych magazynów w Błoniu, Bydgoszczy, Gdyni, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Ostrołęce, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Środzie Śląskiej, Warszawie.


Coca-Cola Hellenic Polska jest częścią grupy Coca-Cola Hellenic, jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Coca-Cola Hellenic działa w 28 krajach, obecna jest na 3 kontynentach, posiada 68 zakładów produkcyjnych, 312 linii produkcyjnych, 324 magazyny i entra dystrybucyjne. Zatrudnia 38 000 pracowników i obsługuje ponad 585mln konsumentów.


Coca-Cola Hellenic jest zarejestrowana w Szwajcarii i notowana jest na London Stock Exchange. Poza tym obecna jest również na giełdach w Atenach i w Nowym Jorku.


(Źródło: Portalspożywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij