Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Białoruś łamie rosyjskie embargo
Gwałtownie rośnie białoruski import towarów objętych przez Rosję antyzachodnimi sankcjami. Po przepakowaniu jadą na wschód.

Mołdawski portal Newsmaker twierdzi, że na Białorusi podmieniane są certyfikaty produkcji i dalej moł­dawskie produkty, już jako białoruskie, jadą na rynek rosyjski. - Znajduje się białoruskiego farmera, który zawyża plon, zmienia się dokumenty i towar jedzie do Rosji - cytuje Newsmaker jednego z rolników. 

Białoruski ekonomista Leanid Zaika, szef Centrum Analitycznego „Stra­tegia", mówi jednak, że schemat han­dlu jest bardziej skomplikowany - nie jest to prosty reeksport.


- Problem reeksportu był przed­miotem rozmowy Putina i Łukaszenki. Rosjanie twierdzili, że przyłapali Bia­łorusinów na reeksporcie polskich ja­błek. Białorusini tłumaczyli, że jedynie skrzynka pochodziła z Polski, a jabłka były białoruskie. Po tej rozmowie Mińsk obiecał, że reeksportu nie będzie - powiedział „Wyborczej" Zaika. Jego zdaniem Białoruś formalnie dotrzymuje tej obiet­nicy: wszystkie swoje jabłka czy inne grupy towarów sprzedaje do Rosji, a na wewnętrzny rynek wprowadza objęte sankcjami towary zachod­nie. Dzięki temu zarabia i nie łamie zobowiązań wobec Rosji.


(Więcej w: Gazeta Wyborcza 19.09.2014).Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij