Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Włoska mafia produkuje żywność za unijne fundusze
"Jajka, mąka i pistolety: mafia chwyta za widelec, a miliardy euro rosną jej jak na drożdżach" - tak agencja Ansa opisuje zaangażowanie w produkcję żywności organizacji przestępczych, które prze­niosły zainteresowanie na ten sektor po wybuchu kryzysu na rynku budowlanym, w którym obecne były od lat.

Kontrolowane przez neapolitańską kamorrę czy sycylijską cosa nostrę zakłady produkują zarówno żywność wysokiej jakości, jak i podrobioną. Cosa nostra zanotowała w ciągu roku z produkcji żywno­ści 14 mld EUR zysku - podał Puls Biznesu.


Stosując oszustwa, gangi czer­pią też garściami z funduszy UE. W ciągu niespełna dwóch lat przestępstwa nielegalnego korzystania z funduszy państwa i UE wzrosły ponadtrzykrotnie. Po unijne fundusze na rolnictwo zwracają się pod­stawieni drobni inwestorzy, którzy proszą o kwoty poniżej 150 tyś. EUR, bo to jest pułap, do którego nie jest wymagany certyfikat kontroli antymafijnych. W korumpowaniu urzędników i kontrolerów rozpatrujących wnioski specjalizuje się zwłaszcza kalabryjska 'ndrangheta. Na procesy w tych spra­wach czeka już 900 osób. 


(Źródło: Puls Biznesu, PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij