Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Kolejne rozmowy na temat embarga
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się dziś z przedstawicielami barażowych związków i organizacji rolniczych oraz banków obsługujących rolnictwo. W spotkaniu uczestniczyli Wiceprezesi KUKE i BGK.

Minister poinformował o działaniach podjętych w celu zmniejszenia skutków wprowadzonego przez Rosje embarga, w tym w szczególności o wsparciu dla rolników wynikającym z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej. Kontrole na miejscu dokonanych operacji wycofania z rynku, zielonych zbiorów lub niezbierania niektórych owoców i warzyw rozpocznie ARR od jutra.


Na spotkaniu omówione były również formy wsparcia wynikające z przyjętej przez KUKE uchwały obniżającej opłaty za ubezpieczenie kredytów eksportowych oraz o możliwych formach wsparcia proponowanego przez BGK oraz propozycji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie czasowego (do dwóch lat) przejęcia przez ARiMR na wniosek kredytobiorcy złożony w banku finansowania kosztów oprocentowania kredytów preferencyjnych udzielonych producentom rolnym.


Ponadto dyskusja na spotkaniu dotyczyła promocji polskich produktów żywnościowych na rynku krajowym i zagranicznym oraz otwarcia nowych rynków zbytu.


(Źródło: MRiRW).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij