Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Resort rolnictwa wnioskuje do KE o wsparcie rynku mleka
Chodzi o zrekompensowanie strat dla producentów surowca mlecznego, m.in. poprzez zniesienie kar za nadprodukcję mleka w roku kwotowym 2013/2014, jak również odstąpienie od pobierania tych kar za rok kwotowy 2014/2015.

- Unijne ceny interwencyjne zakupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku, jak wielokrotnie podnosiła Polska, ustawione są na tak niskim poziomie, że sprzedaż w ramach tego mechanizmu, nawet w obliczu wprowadzonego przez Rosję embarga, dotychczas nie jest realizowana - czytamy w komunikacie MRiRW.


Resort przypomina, że Komisja Europejska w dniu 28 sierpnia 2014 r. poinformowała, iż zamierza wprowadzić następujące mechanizmy stabilizujące zaistniałą sytuację: uruchomienie programu dopłat do prywatnego przechowywania masła i odtłuszczonego mleka w proszku, uruchomienie programu dopłat do prywatnego przechowywania wybranych gatunków serów, przedłużenie do końca roku kalendarzowego możliwości prowadzenia interwencyjnego skupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku.


- Polska ocenia inicjatywę Komisji Europejskiej za ważną. Jednakże wpływ rosyjskiego embarga wydaje się mieć na tyle poważne, a zarazem długotrwałe konsekwencje dla unijnego w tym polskiego rolnictwa, że dopłaty do prywatnego przechowywania, jako mechanizm czasowego wycofania z rynku, może okazać się niewystarczający - ocenia resort.


(Źródło: Portalspożywczy.pl, PB).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij