Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo przeprowadza szereg inwestycji w rozlew
Dzięki ostatnim inwestycjom w rozlew została zwiększona efektywność produkcji, a także uzyskano oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, sprężonego powietrza oraz wody.

Ponadto Inwestycje dały nam możliwość oferowania innowacyjnych produktów redukując jednocześnie koszty produkcji – mówi Małgorzata Skonieczna, dyrektor działu komunikacji zewnętrznej PepsiCo.

Jak przyznaje Małgorzata Skonieczna, inwestycje w nowe technologie (Monoblok Combi Ergoblock, maszyny do aplikacji etykiet typu sleeve, Rozlewaczka GRB) pozwalają na ograniczenie zużyć mediów podczas produkcji. - Nowe maszyny posiadają dużo wyższą sprawność energetyczną, co pozwala na obniżanie zapotrzebowania na energię przez zakład. Nowe technologie pozwalają zminimalizować wszelkie straty wody w układach, dzięki czemu taka inwestycja przynosi również oszczędności w zużyciu wody - mówi.

Tłumaczy, że w związku z drożejącą powierzchnią magazynową coraz częściej szuka się kompleksowych instalacji. - Monobloki rozlewnicze pozwalają na oszczędność miejsca sięgającą nawet 50 proc. w odniesieniu do dotychczasowych rozwiązań - mówi.


- Zgodnie z polityką prasową PepsiCo nie ujawniamy naszych planów inwestycyjnych, ale na pewno będziemy udoskonalać procesy na obecnych liniach - dodaje dyrektor PepsiCo.


(Źródło: Portalspożywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij