Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Bruksela zaskarżyła Rosję do WTO
Próby porozumienia z Rosją spełzły na niczym, więc Bruksela łapie się ostatniej deski ratunku i kieruje sprawę blokady w handlu wieprzowiną, do Światowej Organizacji Handlu.

Tylko pozytywne dla europejskich producentów orzeczenie WTO, może przywrócić im możliwość wysyłek na wschód. Na inicjatywę Federacji nie ma już co liczyć, zwłaszcza, że wykryto kolejne przypadki afrykańskiego pomoru, tym razem na Łotwie - podano w programie "Agrobiznes" w TVP.

Bruksela zrobiła wiele, by przekonać Moskwę, że eksport z unii jest bezpieczny. Mimo to, od czasu zanotowania pierwszego przypadku choroby - w styczniu tego roku- Rosja nie wydała nowych zezwoleń. A jako członek WTO zobowiązała się do nie ograniczania handlu, chyba że zagrożenie poparte jest dowodami naukowymi i wprowadzenie embarga jest więcej, niż konieczne. Unijny wniosek o ustanowienie panelu rozstrzygającego spór będzie dyskutowany 10 lipca. Jeśli Rosja się sprzeciwi powołaniu komisji, kolejne spotkanie odbędzie się pod koniec miesiąca i już wtedy Federacja nie będzie miała prawa do drugiego veta.

(Źródło: Agrobiznes TVP)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij