Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
„Żyj smacznie i zdrowo” – podsumowanie IV edycji programu
Dobiega końca IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

We wrześniu 2013 roku ruszyła IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do gimnazjalistów. Misją projektu jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania. Dzięki programowi gimnazjaliści dowiadują się o racjonalnym żywieniu, technikach kulinarnych i ekologii.

W ramach akcji nauczyciele otrzymali bezpłatne zestawy dydaktyczne, dzięki którym przeprowadzili zajęcia o zdrowym odżywianiu. Zachęceni takimi lekcjami uczniowie mogli wziąć udział w konkursie
i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Wystarczyło przygotować pracę z wybranej kategorii: film, plakat lub wydarzenie społeczne.

 

Z całej Polski napłynęło do organizatora ponad 1.800 prac konkursowych. W wydarzeniach społecznych zorganizowanych na potrzeby konkursu wzięło udział ponad 60.000 osób. Uczniowie przeprowadzili między innymi zajęcia edukacyjne, warsztaty kulinarne, konkursy z wiedzy o zdrowym odżywianiu, a nawet happeningi.

 

Nagrody trafiły aż do 60 klas z całej Polski. Do wygrania było 30 interaktywnych zestawów (rzutnik, tablica, statyw) o wartości 7.000 zł, 30 laptopów oraz 3 zestawy upominków od Banków Żywności – partnera społecznego programu „Żyj smacznie i zdrowo”.

 

Oficjalne wręczenia nagród, podczas których przeprowadzone zostały lekcje pokazowe z użyciem tablicy interaktywnej, spotkania z dietetykiem oraz warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance, odbyły się na przełomie maja i czerwca w siedzibach zwycięskich szkół. Na wydarzenie przybyli również przedstawiciele władz lokalnych, instytucji edukacyjnych oraz dziennikarze.

 

Do IV edycji programu zgłosiło się prawie 4.000 nauczycieli szkół gimnazjalnych, którzy wyedukowali ok. 100.000 uczniów z 2.800 szkół. W całej Polsce w realizację „Żyj smacznie i zdrowo” zaangażowanych zostało 38% szkół gimnazjalnych. Wszystkie edycje programu zaangażowały ponad pół miliona osób!„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 44% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

 

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

 

Patroni honorowi

·         Rzecznik Praw Dziecka

·         Ośrodek Rozwoju Edukacji

·         Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych

·         Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

·         Fundacja Klubu Szefów Kuchni 

Partner społeczny

·         Federacja Polskich Banków Żywności


Więcej informacji:

Magdalena Ciesielska

Zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

Tel.: 22 544 05 16

E-mail: m.ciesielska@synertime.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij