Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Simon Smith został nowym prezesem Nestle Polska
Nestle Polska potwierdziło informacje serwisu portalspozywczy.pl, że Pierre Detry nie jest już prezesem Nestle Polska. Nowym prezesem został Simon Smith.

- Potwierdzam informację, że Pierre Detry nie jest już prezesem Nestle Polska. Oficjalnie zrezygnował z dniem 1 czerwca - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Małgorzata Szlendak, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej i PR oraz rzecznik prasowy Nestle Polska.


- Nowy prezes przyjedzie do Polski 1 sierpnia. Został nim Simon Smith, który pełnił funkcję dyrektora finansów i controllingu na region europejski - dodaje.


Pierre Detry był prezesem Nestle Polska przez ostatnie trzy lata, a także był odpowiedzialny za cały region krajów bałtyckich. Pierre Detry objął stanowisko szefa Nestle Polska i Krajów Bałtyckich 1 czerwca 2011 roku.


Pierre Detry związany był z Nestle od 1988 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Nestle Belgilux, gdzie przechodził kolejne jej ścieżki pracując w działach marketingu i sprzedaży. Od 1992 roku był kierownikiem Grupy Produktów, a następnie kierownikiem ds. Kluczowych Klientów w Nestle France.


W 1997 w Nestle Belgilux zarządzał Dywizją Spożywczą, a od 2000 roku kierował Dywizją Wyrobów Kulinarnych w Nestle Italy.


W 2003 roku dołączył do Zone Europe Management Team w Vevey (Szwajcaria) jako kierownik ds. Marketingu i Optymalizacji Biznesu Wyrobów Kulinarnych.


W 2005 roku został mianowany na stanowisko Business Executive Managera Dywizji Wyrobów Spożywczych w Nestlé France - opracował strategię i stworzył struktury na rzecz przyspieszonego wzrostu francuskiego oddziału Nestle w kategoriach: słodycze, kulinaria oraz napoje.


Od 2009 roku Pierre Detry, jako Country Business Manager Infant Nutrition we Francji, w sposób znaczący przyczynił się do maksymalizacji przychodów oraz wzmocnienia pozycji rynkowej jednostki biznesowej, którą kierował.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij