Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Produkcja mleka w USA wyższa niż przed rokiem
Według najnowszych danych USDA produkcja mleka w USA obliczana na podstawie 23 wiodących w tej branży stanów w grudniu ubiegłego roku osiągnęła poziom 7,12 mln ton, tym samym w skali miesięcznej odnotowano sezonowy wzrost (+5 proc.) - informuje FAMMU/FAPA.

W ostatnim miesiącu 2013 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej wytworzono o 0,04% więcej mleka niż w tym samym okresie 2012 roku. W ciągu całego 2013 roku w kraju tym wytworzono łącznie ponad 85,1 mln ton mleka, o 0,59% więcej niż w 2012 roku. W Kalifornii, która jest stanem o największej produkcji mleka w USA, w grudniu wytworzono 1,58 mln ton (niespełna 6% zwyżka względem listopada 2013 roku, w skali roku odnotowano natomiast 1,7% wzrostu), w ciągu całego ubiegłego roku w stanie tym wytworzono łącznie 18,72 mln ton tego surowca (o 1,25% mniej niż w analogicznym okresie 2012 roku - kluczowe znaczenie miał tu pierwszy kwartał 2013 roku, kiedy to produkcja mleka była znacznie niższa niż w analogicznym okresie 2012 roku).


Drugie miejsce pod tym względem zajmuje stan Wisconsin, gdzie grudniowa zwyżka produkcji mleka była mniej dynamiczna. Odnotowano tam 4,5% wzrost w skali miesięcznej, wytwarzając 1 mln ton tego surowca, w skali roku było to 1,6% spadku. Natomiast w okresie od stycznia do końca grudnia 2013 roku w Wisconsin wytworzono łącznie 12,48 mln ton mleka, o 1,02% więcej niż w 2012 roku.


Pomimo sezonowej zwyżki produkcji mleka w USA, w niektórych stanach odnotowano spadek wytwórstwa. Największą zniżkę produkcji (grudzień 2013/grudzień 2012) odnotowano w stanie Illinois (-7,7%), jednak nie odgrywa on większego znaczenia w produkcji mleka w USA i w ostatnim miesiącu ubiegłego roku wytworzono tam 70,8 tys. ton mleka.


(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij