Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Cała Polska trzyma formę!
Ruszyła kampania medialna Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” – inicjatywy Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ ZP) mającej na celu promocję zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród młodzieży i rodziców.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!” jest realizowany od 2006 roku pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Trzymaj formę!” to pierwsza na tak szeroką skalę inicjatywa, której celem jest edukacja żywieniowa i promocja aktywnego trybu życia wśród polskiej młodzieży. W trakcie 8 lat trwania programu, wzięło w nim udział blisko 8 000 szkół na terenie całej Polski, a edukacją objęto już ponad 5 milionów uczniów.

Celem kampanii, której hasłem jest: „Czy Twoje dziecko trzyma formę?”, jest zwrócenie uwagi rodziców na konieczność kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowania aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży. Wiedza na ten temat zawarta jest na portalu internetowym programu www.trzymajforme.pl, do odwiedzenia którego zachęca rozpoczynająca się właśnie kampania.

Odbiorcami kampanii medialnej są przede wszystkim rodzice - ich zaangażowanie jest kluczowe dla skutecznej prewencji nadwagi i otyłości, gdyż rodzina i szkoła mają realny wpływ na kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych.

Ambasadorką kampanii została Monika Mrozowska - – polska aktorka, autorka książek kulinarnych i blogerka, promująca zbilansowaną dietę oraz zdrowy styl życia. Patronem medialnym kampanii jest firma AMS.

Kampania medialna potrwa do końca lutego 2014 r. i będzie obecna na 400 nośnikach typu Citylight, zlokalizowanych w Warszawie i innych dużych miastach Polski: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu.

Zapraszamy na stronę programu: www.trzymajforme.pl

Materiały do pobrania:

  1. Informacja prasowa [wersja doc] >>> Pobierz.
  2. Informacja prasowa [wersja pdf] >>> Pobierz.
  3. Plakat kampanii medialnej "Czy Twoje dziecko Trzyma Formę!" >>> Pobierz.
  4. Zdjęcie Moniki Mrozowskiej >>> Pobierz
  5. Logotyp Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę!" >>> Pobierz.Dodatkowych informacji udzielają:


Andrzej Gantner – Dyrektor Generalny PFPŻ ZP, tel. (22) 830 70 55
Joanna Skowron – Radca Głównego Inspektora Sanitarnego, tel. (22) 536 13 31


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij