Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dalsze spadki notowań cukru
Grudniowy kontrakt terminowy na cukier biały w Londynie został zrealizowany na zaledwie 41,65 tys. ton (833 lotów). Sprzedawcą było UBS Limited i Sucden Financial, a kupcem ADM Investor Services. Cukier ma pochodzić z Gwatemali, Meksyku, Indii i Brazylii - informuje FAPA/FAMMU na podstawie Reuters, LIFFE, ICE.

Spekuluje się, że trafi do Północnej Afryki lub na Środkowy Wschód. Bardzo niski wolumen realizacji nie jest specjalnym zaskoczeniem. Ceny cukru białego spadały ostatnio mocno i były najtańsze od 3 lat. W październiku wygasł też kontrakt terminowy na cukier surowy w Nowym Jorku, który zrealizowano na aż 1,49 miliona ton. Trzeci tydzień listopada przyniósł dalszą obniżkę notowań cukru na giełdach.


W Londynie cukier biały kosztował 468,3 USD/t, a w Nowym Jorku cukier surowy 388 USD/t. W ciągu ostatniego tygodnia notowania spadły o 1% (w przypadku cukru białego, biorąc pod uwagę zmianę kontraktu, notowania wzrosty o 2%). W ujęciu miesięcznym były mniejsze zaś odpowiednio o 8 i 9%, a w relacji rocznej o 10%. Przyczyn ostatnich przecen należy upatrywać między innymi w poprawie zaopatrzenia i mniejszym popycie.


(Źródło:  FAPA/FAMMU na podstawie Reuters, LIFFE, ICE).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij