Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Powstaje europejska aukcja zapasów magazynowych
Powstaje europejska aukcja zapasów magazynowych. W listopadzie ruszy europejska platforma internetowa do handlu zapasami magazynowymi żywności i artykułów DIY – StockonDeals.com. To pierwszy serwis internetowy łączący profesjonalnych dostawców oraz nabywców B2B z różnych państw Europy i ułatwiający handel nadwyżkami komercyjnymi. Udział w licytacji ofert jest bezpłatny dla zarejestrowanych firm, które ponoszą jedynie koszty transakcyjne.

StockonDeals jest prostym narzędziem do zakupu i sprzedaży nadwyżek magazynowych, przeznaczonym dla profesjonalistów reprezentujących działy sprzedaży i zaopatrzenia hurtowni, detalistów oraz innych podmiotów z branży gastronomicznej i DIY.


– Podczas gdy większość nowych przedsięwzięć w Europie inspirowanych jest przez nowe technologie, StockonDeals wykorzystuje je, ale powstanie platformy wynika wprost z potrzeb rynku. Bazując na obszernym doświadczeniu założycieli serwisu, doskonale rozumiemy kluczowe zagadnienia związane z procesem handlu zapasami, ułatwianiem ich sprawnego, wydajnego i bezpiecznego przepływu. Pozyskaliśmy już około 20 firm z kilku krajów Europy, zainteresowanych sprzedażą lub zakupem za pośrednictwem StockonDeals – powiedział Thomas B. Olsen, prezes zarządu StockonDeals ApS., właściciela serwisu.


Rejestracja na StockonDeals.com oraz dostęp do platformy dla jej użytkowników są zawsze bezpłatne. To pozwala sprzedawcom na wprowadzenie towarów na aukcję, a nabywcom przeglądanie ofert i udział w licytacji bez jakichkolwiek kosztów. Strony poniosą jedynie opłatę transakcyjną wynoszącą stały procent od sprzedaży, z góry wliczoną w cenę oferowanych zapasów magazynowych.


– Na początku platforma skupiać będzie przedstawicieli branży spożywczej i tzw. DIY. Docelowo chcemy rozszerzać ofertę także na inne sektory rynku – dodaje Thomas B. Olsen. Serwis internetowy www.stockondeals.com został już uruchomiony i jest dostępny do wstępnej rejestracji przez potencjalnych sprzedawców i odbiorców.


 

Sprzedaż nadwyżek magazynowych


Efektywne zarządzanie nadwyżkami magazynowymi ma kluczowe znaczenie – zwłaszcza w przypadku artykułów spożywczych, których termin przydatności jest ograniczony. StockonDeals umożliwia przyspieszenie sprzedaży nadmiernych zapasów sprawdzonym nabywcom. Dla sprzedawców oznacza to szybką płatność, uwolnienie ulokowanego kapitału, a w efekcie maksymalizację przychodów i zmniejszenie kosztów sprzedaży lub niszczenia nadwyżek magazynowych, a przy tym unikanie potencjalnych konfliktów w kanałach dystrybucji.

 

Atrakcyjne oferty zakupu


StockonDeals gwarantuje nabywcom bezpieczne i niezawodne dostawy produktów w konkurencyjnych cenach, a także dostęp do specjalnych ofert i rabatów. Użytkownicy serwisu mają do wyboru szerokie i zróżnicowane portfolio nadwyżek magazynowych, których poszukują lub które mogą stanowić źródło inspiracji do rozwijania oferty swojej firmy. Transakcje odbywające się za pośrednictwem platformy StockonDeals zapewniają bezpieczeństwo wpłaconych środków.

 

--------------------------------------------------------------------------------

StockonDeals to cyfrowa, europejska platforma handlowa, która łączy kupujących oraz sprzedających nadwyżki magazynowe, ułatwiając szybki i bezpieczny przebieg transakcji, dzięki wykorzystaniu internetowego formatu aukcji. Użytkownikami platformy są europejscy producenci, hurtownicy i sprzedawcy detaliczni z branży spożywczej i DIY.

Właścicielem serwisu jest prywatna firma z siedzibą w Aarhus w Danii, rozwijająca się w oparciu o środki z UE i dotacje krajowe na innowacje. Prezesem zarządu jest Thomas B. Olsen, który wcześniej związany był z Nordic Sugar, a funkcję dyrektora zarządzającego pełni Birthe Udsen, posiadający międzynarodowe doświadczenie menedżerskie w przemyśle spożywczym.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij