Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ruszyła IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY
To już IV odsłona jednego z największych programów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu w Polsce. Poprzednia edycja projektu marki WINIARY wspieranego przez Federację Polskich Banków Żywności zaangażowała ponad 38% szkół gimnazjalnych. W roku szkolnym 2013/2014 program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Od 23 września szkoły mogą zgłaszać swój udział.

Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie młodzieży wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.


Na czym polega program i jak wziąć w nim udział? Najpierw każdy nauczyciel musi zgłosić swoją klasę do programu, wypełniając formularz na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Następnie organizatorzy wysyłają do nauczyciela bezpłatny zestaw materiałów dydaktycznych, potrzebny do przeprowadzenia lekcji – 12 scenariuszy lekcji, 14 kolorowych plakatów (7 drukowanych i 7 elektronicznych), 99 plansz edukacyjnych (30 drukowanych i 69 elektronicznych), 3 filmy oraz atrakcyjne książeczki kucharskie dla każdego ucznia z klasy.


Następnym krokiem jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w oparciu o jeden z przesłanych scenariuszy lekcji. Później wystarczy już tylko wypełnić zgłoszenie do konkursu na stronie internetowej oraz zmobilizować uczniów do przygotowania pracy konkursowej.  W IV edycji programu szkoły mogą wygrać 30 tablic multimedialnych wraz z rzutnikami oraz 30 laptopów.


Trzydzieści zwycięskich szkół odwiedzą organizatorzy programu. Ważnym elementem tego wydarzenia będzie lekcja w formie quizu żywieniowego przeprowadzona przez dietetyka. Ponadto, uczniowie wezmą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdy programu You Can Dance.


Organizatorzy dbają, aby wiedza przekazywana była w sposób interesujący i przystępny również poza szkołą. Na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl można znaleźć szereg żywieniowych porad i wskazówek, wziąć udział w interesujących konkursach oraz zadać pytanie dietetyczce i kucharzowi. Ponadto, na profilu www.facebook/zyjsmacznieizdrowo i kanale YouTube każdego dnia można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy, ciekawostki żywieniowe, zagrać o atrakcyjne nagrody oraz obejrzeć filmy edukacyjne i kulinarne.


IV edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.***********************************************               

 

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 44% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

 

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.


Patroni honorowi


·         Rzecznik Paw Dziecka

·         Ośrodek Rozwoju Edukacji

·         Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych

·         Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

·         Fundacja Klubu Szefów Kuchni


Partner społeczny


·         Federacja Polskich Banków ŻywnościWięcej informacji:


Joanna Brewińska 
Zespół programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"
tel.: 22 544 05 11 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij