Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
KE obniża prognozy zbiorów kukurydzy
Jednostka monitorująca uprawy przy Komisji Europejskiej (MARS) obniżyła prognozę tegorocznych plonów i kukurydzy w Unii ze względu na skutki suchej i upalnej pogody latem na kondycję upraw tego gatunku w niektórych krajach członkowskich.

W swoim comiesięcznym raporcie MARS oszacował średnie plony kukurydzy dla wspólnoty na 6,88 /ha wobec 6,97 t/ha w poprzednim raporcie. Pomimo ostatniej korekty plonowanie w dalszym ciągu będzie na znacznie wyższym poziomie co w zeszłym roku, naznaczonym suszą. Tegoroczne plony będą więc aż o 13,8 proc. wyższe w porównaniu z poprzednim rokiem.


Ostatnia korekta plonowania kukurydzy w Unii była spowodowana spodziewanymi gorszymi wynikami produkcji (od wcześniej spodziewanych) przede wszystkim w Rumunii oraz we Włoszech, a także w mniejszym stopniu na Węgrzech. Kraje te zostały dotknięte skutkami fali upałów w pierwszej połowie sierpnia br. Na to nałożyły się także niższe od przeciętnych opady deszczu w lipcu i sierpniu br.


MARS podwyższył natomiast szacunek plonów pszenicy miękkiej w Unii - z poprzednich 5,71 t/ha do 5,76 t/ha. Oznacza to średnie plony o 6,3 proc. przekraczające zeszłoroczny poziom oraz o 2,3 proc. średnią z ostatnich pięciu lat.


(Żródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij