Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Globalne ceny kawy najniższe od czterech lat
W sierpniu - kolejny miesiąc z rządu spadały ceny kawy na światowych giełdach. Tym razem średnia cena tego surowca zanotowała cenę 116,45 centów amerykańskich za funt (453,6 g). Jest to najniższy poziom cenowy od czterech lat - od sierpnia 2009 roku - podała International Coffee Organisation (ICO).

Łączna globalna produkcja kawy w sezonie 2012/13, szacowana jest na 144,4 mln worków (ok. 60 kg), co oznacza 7,6-proc. wzrost w stosunku do poprzedniego sezonu.


Z danych organizacji wynika także, że całkowity eksport kawy wyniósł w lipcu 2013 r. 9,1 mln worków (po ok. 60 kg), co oznacza 6,6-proc. spadek w porównaniu z majem ub.r. Eksport całkowity za pierwsze osiem miesięcy tego sezonu (od października 2013 r.) wyniósł 94,5 mln worków, w porównaniu do 91,2 mln worków w analogicznym okresie poprzedniego roku.


Jak podaje ICO, łączna globalna konsumpcja kawy w roku kalendarzowym 2012 r. osiągnęła ok. 120 milionów worków, co oznacza wzrost o 2,1 proc. rdr. USA - kraj o największej konsumpcji kawy na świecie - zużył 22,2 mln worków (22 mln w 2011 r.). W całej UE konsumpcja nieznacznie wzrosła o 0,6 proc., do 41 mln worków.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij