Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Import produktów Fonterry zakazany przez trzy kolejne kraje
Import produktów Fonterry, największego na świecie eksportera wyrobów mlecznych, zakazany został przez Rosję, Białoruś i Kazachstan.

Władze nowozelandzkiej spółki planują spotkać się z kręgami rządowymi tych państw, aby omówić zaistniałą sytuację - czytamy na tvnz.co.nz.

Wartość eksportu Fonterry do tych trzech krajów warta jest 133 mln dol. rocznie.

W minionym tygodniu Fonterra oficjalnie przeprosiła Chiny za dostarczenie im artykułów skażonych bakteriami, które mogły spowodować zatrucie jadem kiełbasianym. Do tej pory w azjatyckim kraju nie pojawiły się żadne informacje o zachorowaniach. Gdy jednak w 2008 roku w Chinach miała miejsce afera ze skażonym mlekiem, zmarło sześcioro dzieci, a objawy wystąpiły u 300 tys. osób. Prezes Sanlu Group, firmy odpowiedzialnej za ówczesny skandal, za zaniedbania została skazana na dożywocie.

Zdaniem szefa Fonterry Theo Spieringsa, władze Chin nie wprowadziły całkowitego wywozu produktów spółki, lecz tylko restrykcje wobec jej wyrabianych z serwatki koncentratów białkowych. Skażenie niektórych pochodzących z marca ubiegłego roku produktów dotyczyło 38 ton tego koncentratu, z czego 18 ton wykorzystały własne fabryki firmy w Australii i Nowej Zelandii do wyprodukowania odżywek dla niemowląt na potrzeby dwóch odbiorców.

Źródło: tvnz.co.nz, portalspożywczy


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij