Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca-Cola ograniczy zużycie wody i emisję CO2 o 25 proc.
Firma Coca-Cola wyznacza nowe cele, które stanowią uzupełnienie innych zobowiązań firmy na rzecz dobrostanu i wspierania społeczności lokalnych koncentrują się na zrównoważonym zarządzaniu wodą, energią i wykorzystaniu opakowań, a także zrównoważonym rolnictwie do 2020 roku.


Cola_035106

 


 


The Coca-Cola Company i organizacja ekologiczna WWF uzgodniły przedłużenie globalnej współpracy i postawienie nowych celów w zakresie ochrony i poprawy wydajności, podejmowania decyzji biznesowych z uwzględnieniem kwestii ochrony środowiska oraz wzywając wpływowych partnerów do pomocy przy rozwiązywaniu globalnych problemów w zakresie ochrony środowiska naturalnego.


- Stajemy przed sytuacją, w której świat walczy o zasoby a globalny popyt na żywność i wodę rośnie, musimy szukać rozwiązań, które oferują wspólne korzyści dla firm, społeczności lokalnych i przyrody. Współpraca z WWF będzie motywowała naszą firmę do wdrażania programów zrównoważonego rozwoju - powiedział Muhtar Kent, prezes i dyrektor wykonawczy The Coca-Cola Company.


W ramach rozszerzonego partnerstwa WWF będzie wspierać firmę Coca-Cola w realizacji jej celów w obszarze zrównoważonego rozwoju do 2020 roku.


Cele te obejmują:


Poprawę wydajności wykorzystania wody o 25 proc. Firma Coca-Cola poprawi wydajność wykorzystania wody w przeliczeniu na litr wytworzonego napoju dzięki dalszemu udoskonalaniu procesów produkcji w ramach systemu Coca-Cola. Jest on dopełnieniem wcześniej postawionego celu, a mianowicie osiągnięcia poziomu wydajności wykorzystania wody o 21,4 proc. osiągniętego w okresie 2004-2012.


Pomoc w ochronie zasobów słodkiej wody. Firma Coca-Cola i WWF rozszerzą swoje wspólne działania chroniące zasoby wodne o 11 ważnych regionów na pięciu kontynentach, które obejmą baseny rzek: Amazonki, Kosi, Mekongu, Rio Grande/Bravo, Jangcy i Zambezi; zlewnie Wielkiej Rafy Koralowej i Wielkiej Mezoamerykańskiej Rafy Koralowej; a także ważne regiony nad rzeką Amur, w Mata Atlantica oraz na północnych Wielkich Równinach.


Zmniejszenie emisji CO2 związanych z łańcuchem wartości o 25 proc. Firma Coca-Cola będzie dążyć do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości, zmniejszając kompleksowo ślad węglowy w procesie produkcji, opakowaniach, flocie pojazdów dostawczych, sprzęcie chłodniczym i procesie pozyskiwania składników.


Odpowiedzialne pozyskiwanie materiałów na opakowania typu PlantBottle. Firma Coca-Cola będzie współpracować z WWF nad oceną wyników środowiskowych i społecznych materiałów pochodzenia roślinnego do potencjalnego wykorzystania w opakowaniu typu PlantBottle. Pozwoli to firmie spełnić cel wykorzystania do 30 procent materiałów pochodzenia roślinnego we wszystkich butelkach PET do roku 2020.


 Zrównoważone pozyskiwanie podstawowych produktów rolnych. Firma Coca-Cola będzie dążyć do zrównoważonego pozyskiwania podstawowych surowców, takich jak trzcina cukrowa, burak cukrowy, kukurydza, herbata, kawa, olej palmowy, soja, celuloza i włókno papierowe oraz pomarańcze. Coca-Cola opracowała Zasady Zrównoważonego Rolnictwa i we współpracy z WWF będzie je wdrażać w systemie Coca-Cola dla tych surowców. Ponadto firma Coca-Cola pracuje nad zrównoważonym pozyskiwaniem cytryn, winogron, jabłek i mango.


Oprócz celów wspieranych w ramach partnerstwa z WWF, Coca-Cola ponownie potwierdziła i rozwinęła cele dotyczące odzyskiwania wody i opakowań.


Cele te obejmują:


Uzdatnianie 100 proc. wody wykorzystywanej w procesie produkcji. Firma Coca-Cola uzdatnia i będzie uzdatniać wodę wykorzystywaną w procesie produkcji oraz zwracać ją do środowiska w stanie zapewniającym rozwój fauny i flory wodnej. Ponadto firma Coca-Cola będzie zwracać naturze oraz społecznościom, w których działa tyle wody ile zużywa do produkcji gotowych napojów, a to dzięki różnym projektom wodnym realizowanym z partnerami w ponad 100 krajach. Do dnia dzisiejszego zaangażowanie firmy Coca-Cola w 468 projektów pozwoliło zbilansować ilość wody równą około 52 proc. objętości wykorzystywanej w produkcji.


Odzyskiwanie 75 proc. butelek i puszek na rynkach rozwiniętych. Firma Coca-Cola będzie współpracować z przemysłem i organizacjami lokalnymi nad zwiększeniem odzyskiwania i recyklingu surowców na rynkach rozwijających się. Firma będzie nadal zmniejszać ilość materiału i energii użytych do produkcji opakowań a także będzie nadal wykorzystywać do ich produkcji materiały pochodzące z odzysku i odnawialne.


Do chwili obecnej The Coca-Cola Company osiągnęła poprawę efektywności wykorzystania wody przez system Coca-Coli o 20 proc., ograniczenie emisji 5 milionów ton metrycznych CO2 w zakładach produkcyjnych firmy koncernu.


The Coca-Cola Company jest największą firmą produkującą napoje, która ma w portfolio 500 marek napojów gazowanych i niegazowanych w tym takie jak: Coca-Cola, Diet Coke, Fanta, Sprite, Coca-Cola Zero, Vitaminwater, Powerade, Minute Maid, Simply, Georgia i Del Valle. Na świecie firma jest numerem jeden wśród dostawców napojów gazowanych, kaw gotowych do spożycia, soków i napojów owocowych. Dzięki największemu na świecie systemowi dystrybucji w ponad 200 krajach serwuje się 1,8 miliarda napojów dziennie. Wraz z partnerami - firmami zajmującymi sie produkcją napojów - znajdujemy się wśród 10 największych prywatnych przedsiębiorstw, zatrudniając ponad 700 000 pracowników. 


(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij