Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Eksport mięsa wieprzowego wykazuje stałą tendencję rosnącą
Według danych MF za I kwartał 2013 r. wywóz nieprzetworzonego mięsa wieprzowego wyniósł 96,7 tys. t i był o 14 proc. wyższy niż w tym okresie w zeszłym roku. Ponad połowa polskiego mięsa wieprzowego (ok. 53 proc.) trafiła na rynek UE (głównie Włochy - 12 proc. udział w eksporcie, Węgry, Słowacja, Niemcy), był to 26% wzrost wolumenu w relacji rocznej - informują analitycy BGŻ.

Przy tym było to możliwe głównie dzięki zwiększonej sprzedaży do Włoch i Niemiec, które zakupiły odpowiednio 80% i 175% więcej mięsa wieprzowego niż rok wcześniej. W przypadku wywozu poza UE było on głównie napędzany przez eksport do Chin (do poziomu 11 tys. t, co daje 12% udział w wywozie). Nota bene, wielkość chińskiego importu mięsa wieprzowego z Polski w I kw. 2013 r. stanowiła porównywalny wolumen jak łączny import tego kraju w 2012 roku.


Dlatego też kiedy eksport do pozostałych trzecich krajów znacznie wyhamował w I kw. 2013 r., eksport poza UE (głównie dzięki Chinom) nadal wykazywał tendencję rosnącą, o 2-procent. Można się zatem spodziewać, że jeśli relacje z Chinami będą się rozwijać jak w ostatnich miesiącach, przełoży się to na wysoką dynamikę wywozu mięsa wieprzowego również poza UE.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl)Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij