Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé w trosce o konsumentów wspiera rozwój przyszłych żywieniowców!
W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby polskich konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po rady specjalistów ds. żywienia i dietetyków, firma Nestlé już drugi rok z rzędu wspiera rozwój przyszłych żywieniowców. Studenci i absolwenci zainteresowani zdrowym żywieniem i stylem życia, biorąc udział w II edycji projektu żywieniowego, mają możliwość wygrania praktyk w Nestlé i zdobycia cennego doświadczenia. Termin przesyłania zgłoszeń mija już 19. maja!

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW, www.nestle.pl, YouTube, a także na plakatach dostępnych na uczelniach w całej Polsce.

Dlaczego warto?

Uczestnicy projektu żywieniowego Nestlé otrzymują to, czego im zazwyczaj na co dzień brakuje – możliwość zweryfikowania w praktyce zdobytej dotąd wiedzy i umiejętności. Aż ponad 75% polskich studentów określa praktyki związane z kierunkiem studiów jako najlepszą formę zdobywania zawodowego doświadczenia*.

Praca przez dwa miesiące z wirtualnymi pacjentami, 4 –osobową rodziną Natalii Honoraty Witalnej, daje szansę studentom i młodym absolwentom sprawdzenia się w roli prawdziwego specjalisty. Mając na uwadze, że Polacy w trosce o swoje zdrowie, coraz chętniej i częściej szukają pomocy u specjalistów ds. żywienia i dietetyków, chcemy wspierać rozwój młodych ludzi, którzy będą mieli istotny wpływ na stan zdrowia i nawyki żywieniowe naszego społeczeństwa – podkreśla Katarzyna Zadka, Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska S.A., koordynator II edycji ogólnopolskiego projektu studenckiego Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW).

II edycja konkursu żywieniowego Nestlé, realizowanego w ramach strategii Nutrition, Health & Wellness, jest skierowana zarówno do studentów i absolwentów, którzy w przyszłości będą specjalistami z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania, jak również do pasjonatów tych zagadnień.

Z perspektywy laureatek I edycji

Uczestnicy ubiegłorocznej edycji nadesłali łącznie ponad 1000 stron planów żywieniowych. Udział w projekcie, jak podkreśla Ewa Tomczyk, laureatka był: ciekawym wyzwaniem, podczas którego można było wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz kreatywnością. Chcąc znaleźć rozwiązanie problemów, częściej z własnej woli, a nie z obowiązku, sięgałam po książki. Byłam dumna z każdej rozwiązanej zagadki. Firma Nestlé na zawsze zostanie kojarzona przeze mnie z niestandardowymi i szalenie praktycznymi możliwościami zdobycia zawodowego doświadczenia.

Zadanie konkursowe wymaga od uczestników zaangażowania, pomysłowości i spostrzegawczości podczas obserwacji pacjenta. Laureatki I edycji, w specjalnie przygotowanych filmach, podpowiadają tegorocznym uczestnikom konkursu, na co warto zwrócić uwagę i o czym trzeba pamiętać podczas przygotowywania planu żywieniowego oraz w jaki sposób napisać zwycięską pracę. Filmy są dostępne na profilu konkursu na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Co zrobić, by wygrać?

Platformą komunikacyjną projektu jest portal społecznościowy Facebook, za pośrednictwem którego znana już studentom z I edycji Natalia Honorata Witalna opowiada o nawykach żywieniowych i stylu życia swojej 4-osobowej rodziny. Tegorocznym zadaniem konkursowym jest ułożenie dla Tomka, Agnieszki, Julki i Lenki optymalnego planu zdrowego odżywiania i modyfikacji stylu życia.

Prowadzenie komunikacji konkursowej na fanpage’u pozwala w każdym momencie prześledzić losy bohaterów tegorocznej edycji i wziąć udział w konkursie na każdym etapie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i do 19. maja 2013 przesłać swoją pracę na adres konkursnhw@pl.nestle.com. Nagrodami są: praktyka w Centrum ds. Żywienia Nestlé Polska S.A., studia podyplomowe z zakresu żywienia oraz udział w ogólnopolskiej konferencji żywieniowej i szkolenie z autoprezentacji, przeprowadzone przez agencję Synertime.

Partnerami projektu są: Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Kierunków Rolniczych i Nauk Pokrewnych IAAS Polska.

Wszystkich zainteresowanych trendami żywieniowym na świecie, wpływem poszczególnych składników odżywczych oraz aktywności fizycznej na długość i jakość naszego życia, zachęcamy do subskrypcji comiesięcznego Newslettera „Nestlé Żywność, Żywienie, Życie”.

***

Ogólnopolski projekt żywieniowy Nestlé, realizowany od 2012 roku, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania. Inicjatywa ma na celu praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy, wsparcie rozwoju i kariery przyszłych żywieniowców. Projekt jest częścią strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. Jest ona odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów, którzy stając się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, poszukują produktów nie tylko smacznych, ale również dostarczających niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych.


Więcej informacji znajduje się w naszym biurze prasowym.

Z przyjemnością odpowiem na dodatkowe pytania.

Pozdrawiam,Małgorzata Szlendak 
Malgorzata.Szlendak@pl.nestle.com
Nestlé Polska S.A.
Szturmowa 2
02-678 Warszawa
tel.: +48 22 607 22 89Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij