Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Szczegóły umów handlowych z rynku bananów
W dniu 19 stycznia 2013 r. opublikowano rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 19/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie wprowadzenia w życie dwustronnej klauzuli ochronnej i mechanizmu stabilizacyjnego dotyczącego bananów, zawartych w Umowie o handlu między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi z jednej strony, a Kolumbią i Peru z drugiej strony.

W tym samym dniu opublikowano również rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 20/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie wprowadzenia w życie dwustronnej klauzuli ochronnej i mechanizmu stabilizacyjnego dotyczącego bananów, zawartych w Umowie ustanawiającej stowarzyszenie między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi z jednej strony, a Ameryką Środkową z drugiej strony.

 

Obydwa rozporządzenia zawierają przede wszystkim tabele wielkości progowych przywozu, których przekroczenie powoduje rozpoczęcie stosowania mechanizmu stabilizacyjnego dotyczącego bananów. Dwie obszerne tabele zawierają szczegółowe ilości bananów, które będą dostarczane na unijny rynek ze wszystkich państw stowarzyszeniowych w tym między innymi z Kostaryki, Panamy Hondurasu, Gwatemali, Nikaragui, Salwadoru oraz Kolumbii i Peru. Okres przejściowy na całkowite zniesienie ceł oznacza dziesięć lat od dnia rozpoczęcia stosowania umowy – to jest od początku roku 2010. Poszczególne wielkości dla każdego państw objętych umową oraz dla każdego roku kalendarzowego zostaną zaprezentowane w raporcie kwartalnym.

 

Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie: Dziennik Urzędowy UE


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij