Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
W tym sezonie podaż rzepaku będzie najniższa od 4 lat
W bieżącym sezonie 2012/2013 prognozy globalnej podaży rzepaku przewidują spadek o 1,3 mln ton, do poziomu najniższego od 4 lat tj. 65,9 mln ton. W ciągu 2 lat odnotowano spadek o 1,7 mln ton - informuje FAMMU/FAPA.

Wobec prognoz z połowy listopada zeszłego roku, globalna produkcja zmniejszy się 0,15 mln ton do 60,6 mln ton, jakkolwiek wobec poprzedniego sezonu wzrośnie o 0,5 proc.

Zbiory Canoli w Kanadzie osiągnęły tylko 13,9 mln ton, zatem dużo mniej niż wcześniej zakładano. Zbiory na Ukrainie osiągnęły tylko 1,2 mln ton tj. poniżej zeszłorocznego poziomu 1,39 mln ton. W Australii poziom zbiorów wiosną 2013 roku prawdopodobnie spadnie minimum o około 16 proc., do 2,8 mln ton.

Spadek podaży rzepaku spowoduje 1,1-proc. spadek światowego przerobu, do 58,2 mln ton w tym w Unii. Spadek przerobu spowoduje zmniejszenie globalnej produkcji oleju rzepakowego z 23,9 mln ton do 23,7 mln ton. Przewiduje się również globalne zmniejszenie jego spożycia z 24 mln ton do 23,6 mln ton. Pod koniec sezonu zapasy zmniejszą się tylko nieznacznie do 5,1 mln ton (-3 proc.) w tym istotnie w UE (-17 proc.) do około 950 tys. ton.


(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij