Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Danone podsumowuje program Podziel się posiłkiem
Ponad 479 607 ton zebranej żywności, 40 000 wolontariuszy, 2500 zaangażowanych sklepów w całym kraju, blisko 25 000 nowych fanów na Facebooku i jak zwykle niezawodni - ludzie dobrej woli, którzy wspierali program na każdym etapie jego realizacji. Dzięki wszystkim działaniom udało się ufundować do tej pory 959 786 posiłków, które trafiły do potrzebujących dzieci. Tak wygląda program społeczny Podziel się Posiłkiem organizowany przez firmę Danone oraz Partnera Strategicznego - Banki Żywności.

Od dziesięciu lat najmłodsi mogą liczyć na pomoc i otwarte serca organizatorów oraz partnerów Podziel się Posiłkiem. Program walki z niedożywieniem dzieci w Polsce jest od 2003 roku jednym z najważniejszych działań zainicjowanych przez Danone na rzecz społeczności lokalnych. Program Podziel się Posiłkiem opiera się na współdziałaniu wielu osób i organizacji. Oprócz wymiernych wyników w postaci posiłków dla dzieci, program realizuje również cele edukacyjne i społeczne.

Istotnymi elementami, które wpisują się w ten plan są: budowanie świadomości społecznej dotyczącej problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizowanie lokalnych liderów i organizacji do podejmowania decyzji na rzecz rozwiązania tego problemu. W 10. edycji Podziel się Posiłkiem firma Danone realizuje wyłącznie projekty oparte na zaangażowaniu lokalnych społeczności i konsumentów. Dzięki działaniom wyobraźni ludzi o wielkich sercach, program od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych, angażujących tysiące uczestników i wolontariuszy, wydarzeń społecznych w Polsce. Dotychczas dzięki konsekwentnym działaniom w ramach dziesięciu edycji programu Podziel się Posiłkiem ufundowano już 12 593 392 posiłków dla potrzebujących dzieci.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij