Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
POLISH FOOD EXPORT FORUM pt.: Chiny, nowe możliwości eksportu słodyczy i napojów, 30.10.2012r.
POLISH FOOD EXPORT FORUM pt.: Chiny, nowe możliwości eksportu słodyczy i napojów, odbędzie się 30 października 2012 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Będzie to już trzecie wydarzenie z cyklu konferencji, których celem jest propagowanie dywersyfikacji eksportu branży spożywczej, a tym samym poszukiwania nowych rynków zbytu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 przedstawicieli zarządów firm branży spożywczej, najważniejsze stowarzyszenia i izby branżowe oraz reprezentanci administracji rządowej.

POLISH FOOD EXPORT FORUM będzie również stanowić idealną okazję do poszerzenia informacji na temat możliwości inwestycyjnych w Chinach i innych perspektywicznych krajach oraz przybliżenia szans i ewentualnych zagrożeń  dla branży spożywczej wynikających z wejścia na nowy rynek zbytu. Uczestnicy będą mieli także możliwość zapoznania się z doświadczeniami polskich przedsiębiorstw, którym udało się zaistnieć w Chinach. Patronat honorowy nad Forum objęli m.in.: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rynku Rolnego, InvestHK, Hong Kong Trade Development Council, Związek Banków Polskich, Polska Federacja Producentów Żywności, Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych POLBISCO, Polski Przemysł Spirytusowy oraz PVA. Partnerem merytorycznym spotkania jest KUKE S.A.


Podczas Forum przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Gospodarki oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedzą o perspektywach eksportu polskich produktów spożywczych. Reprezentant kierownictwa Agencji Rynku Rolnego omówi zaś w jaki sposób będzie można skorzystać z najnowszych funduszy promocyjnych w zakresie eksportu. W trakcie Forum partnerzy spotkania przedstawią również uczestnikom najważniejsze kwestie dotyczące finansowania inwestycji, gwarancji handlowych i aspektów prawnych w eksporcie do Chin. Podczas debaty ekspertów w której wezmą udział przedstawiciele największych stowarzyszeń branżowych oraz przedstawiciel Hong Kong Trade Development Council, poddane do dyskusji zostaną tematy związane z perspektywą eksportu polskich produktów spożywczych do Chin.


POLISH FOOD EXPORT FORUM jest kontynuacją idei spotkań biznesowych sektora spożywczego, które miały miejsce w pierwszej połowie 2012 roku. Poprzednie wydarzenia w których udział wzięło ponad 400 uczestników, stały się płaszczyzną wielu debat i dyskusji skupiających przedstawicieli największych eksporterów, kadrę kierowniczą sektora spożywczego, reprezentantów instytucji, agencji proeksportowych, otoczenia biznesu oraz władz rządowych.


Udział w wydarzeniu dla przedstawicieli firm z branży spożywczej jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie forum: www.foodforum.com.pl. Organizatorem Forum jest  OpenLinks.GŁÓWNE TEMATY WYDARZENIA:


-              Perspektywy rozwoju branży spożywczej w eksporcie

-              Chiński konsument – krótka charakterystyka

-              Jak osiągnąć sukces przy wejściu na nowy rynek?

-              Analiza zagrożeń wejścia na nowe rynki  (case study z rynkiem chińskim)

-              Omówienie aspektów prawnych w eksporcie do Chin

-              Wyzwania na przyszłość – zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w świecie globalizacji

-              Jak pozyskać partnerów biznesowych na chińskim rynku?

-              Jak wprowadzić polskie produkty na chińskie stoły – promocja marki narodowej

-              Warunki rozwoju spółek z branży słodyczy i napojów

-              Finansowanie inwestycji

-              Rola ubezpieczeń i gwarancji handlowych inwestycji eksportowych

-              Konsolidacja czy rozdrobnienie? - klucz do sukcesu w eksporcie

-              Polskie doświadczenia na chińskim rynku – case studyBiuro organizatora:


OpenLinks

Agnieszka Mężyńska-Nowakowska

tel.: 668 176 175

www.openlinks.pl

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij