Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Edukacja i promocja, czyli piąta odsłona „Jedz smacznie i zdrowo” firmy Nestlé
Czy Polacy odżywiają się zdrowo? Dla ponad 41% z nich regularne jedzenie śniadania, obiadu i kolacji to podstawa odpowiednio zbilansowanej diety. Prawidłowo, czyli pięć posiłków dziennie je zaledwie 13% Polaków. W odpowiedzi na ten problem powstał pomysł na tegoroczną edycję akcji „Jedz smacznie i zdrowo” firmy Nestlé, która będzie edukować Polaków o znaczeniu regularnego spożywania pięciu posiłków dziennie. Akcja trwać będzie od 20 sierpnia do 14 października, a w jej ramach zaplanowano ciekawą kampanię promocyjną.

Edukacja

Jak wynika z badania „Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków”[1], przeprowadzonego przez instytut badawczy Ipsos aż 79% Polaków uważa, że odżywia się zdrowo. Niestety nie oznacza to, że pozytywne myślenie o nas samych, przekłada się na działanie. Zaledwie 13% Polaków je regularnie pięć posiłków dziennie.

Nestlé chce, by Polacy zaczęli zmianę niewłaściwych przyzwyczajeń żywieniowych właśnie od świadomego jedzenia pięciu posiłków dziennie. Dzięki temu poprawi się ich koncentracja, zyskają energię do działania i co najważniejsze, uregulują swoją dietę. Firma wychodzi z założenia, że skuteczna zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych jest możliwa nie dzięki rewolucji, tylko ewolucji! Dlatego w 2008 roku powstała idea projektu „Jedz smacznie i zdrowo”, który edukuje Polaków w dziedzinie zdrowego żywienia. Edukacja żywieniowa to proces, który wymaga czasu i odpowiednich narzędzi.

 

Narzędzia edukacji

Na specjalnie przygotowanej platformie edukacyjnej na stronie internetowej www.nestle.pl będzie można znaleźć informacje o roli regularnego jedzenia pięciu posiłków oraz przygotowane przez specjalistów ds. żywienia firmy Nestlé przykładowe menu na siedem dni.

Dodatkowo będzie można wypełnić test „Sprawdź jak jesz”, który analizując nasze nawyki żywieniowe, podpowie nam, co trzeba zmienić w codziennym jadłospisie. Na www.nestle.pl zostaną opublikowane również informacje instytutu badawczego Ipsos na temat sposobu odżywiania się Polaków.

 

Posiłki mierz z Nestlé

W ramach akcji firma Nestlé przygotowała mobilną aplikację, która samoistnie będzie przypominać o porze na posiłek. „Posiłkomierz” będzie można pobrać na stronie internetowej projektu i zainstalować go w swoim telefonie komórkowym. Będzie ona dostępna na telefonach komórkowych wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS.

W ramach aplikacji będzie można wypełnić test na temat nawyków żywieniowych, poza tym każdego dnia otrzymamy porcję wskazówek i ciekawostek żywieniowych. Najciekawszym mobilnym rozwiązaniem będzie opcja „Przypominacza posiłków”. Wystarczy podać godzinę, o której wstajemy, a aplikacja samoistnie zaplanuje nam godziny pięciu posiłków. Kiedy będzie się zbliżała odpowiednia godzina nasz telefon wyda odpowiedni dźwięk.

 

Kampania promocyjna

W ramach tegorocznej edycji, w dniach od 20 sierpnia do 14 października 2012, odbędzie się ogólnopolska loteria, w której codziennie przez 56 dni z rzędu, będzie można wygrać atrakcyjne nagrody: nagrodę pieniężną o wartości 5.000 złotych na karcie przedpłaconej lub 1 z 15 ekspresów NESCAFÉ Dolce Gusto wraz z zapasem kawy. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy kupić 5 objętych promocją produktów z szerokiej oferty Nestlé, zachować paragon i opakowania, a następnie wysłać SMS o treści „Nestle.numer paragonu” pod numer 71551 (koszt 1,23 zł brutto) albo zarejestrować swoje zgłoszenie na www.nestle.pl.

Dodatkowo w konkursie organizowanym w sklepach sieci Tesco będzie można wygrać markowe tablety, zaś w sieci Carrefour markowe smartphone'y. Aby je wygrać, wystarczy również kupić 5 objętych promocją produktów Nestlé, zgłosić się do konkursu oraz prawidłowo i jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie związane ze zdrowym odżywianiem. Akcja specjalna trwać będzie w: Tesco 6.09-3.10, Hipermarketach Carrefour 29.08-10.09, Supermarketach Carrefour 1.09-30.09. Kupując jednorazowo pięć produktów w czasie trwania akcji specjalnej w danej sieci, będzie można zgłosić się zarówno do loterii ogólnopolskiej, jak i do konkursu dedykowanego Tesco czy Carrefour, na zasadach określonych w regulaminie danej promocji.

W akcji weźmie udział bardzo wiele produktów Nestlé: płatki NESTLÉ i NESVITA, produkty WINIARY, słodycze np. KIT KAT, LION, PRINCESSA, JOJO, lody m.in. MAHATTAN, MÖVENPICK, LA CREMERIA, kawy NESCAFÉ, wody np. NAŁĘCZOWIANKA oraz wybrane produkty dla dzieci NESTLÉ, GERBER, BOBOFRUT (promocje nie będą obejmowały m.in. preparatów przeznaczonych do początkowego żywienia niemowląt i produktów marki Purina). Szczegółowa lista produktów Nestlé objętych konkursami dostępna jest na stronie www.nestle.pl

Dodatkowym wsparciem tegorocznej edycji „Jedz smacznie i zdrowo” będą zorganizowane w drogeriach Rossmann i na portalu rossnet.pl działania edukacyjne związane z żywieniem niemowląt i dzieci. Każdy będzie miał możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej odżywiania. Na podstawie jej wyników, powstaną artykuły na temat nawyków żywieniowych, opatrzone komentarzami specjalisty ds. żywienia Nestlé.


"Pomysłodawcą ogólnopolskiej loterii jest agencja 4FRAME, która odpowiada również za obsługę działań promocyjnych a także realizację aktywności w sklepach całej Polski. 4FRAME przygotowała również spot telewizyjny. Za planowanie i zakup mediów w TV i internecie odpowiada agencja mediowa MEC. Kampania telewizyjna trwać będzie od 27 sierpnia do 30 września, a kampanię internetową ruszy 20 sierpnia. Wsparcie PR kampanii zapewnia agencja Eskadra PUBLICA".


Więcej informacji:

 

Iwona Zaczek

Nestlé Polska S.A., Koordynator ds. Wsparcia PR dla Marek

E-mail: iwona.zaczek@pl.nestle.com

Tel.: 022 607 26 24, 0600 204 933

 

Agnieszka Korczyńska

Agencja PR, Eskadra Publica
E-mail: 
a.korczynska@eskadrapublica.pl
Tel.: (48 22) 544 05 14

 

 

 Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij