Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
IMC: Jesteśmy w stanie zwiększać plony nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych
Producent rolniczy działający na Ukrainie, Industrial Milk Company (IMC) zakończył żniwa na polach zasianych zbożami ozimymi. Wydajność pszenicy wyniosła 4,43 tony na hektar (t/ha), czyli więcej niż w 2011 r (4,1 t/ha), podała spółka w komunikacie.

Producent rolniczy działający na Ukrainie, Industrial Milk Company (IMC) zakończył żniwa na polach zasianych zbożami ozimymi. Wydajność pszenicy wyniosła 4,43 tony na hektar (t/ha), czyli więcej niż w 2011 r (4,1 t/ha), podała spółka w komunikacie.
"Dobre plony udało się osiągnąć pomimo niesprzyjających warunków pogodowych na Ukrainie. Spółka zebrała 26,48 tys. ton pszenicy z 5 981 ha, co oznacza, że wydajność tej uprawy osiągnęła 4,43 t/ha. Obecnie średnia na Ukrainie to 2,8 t/ha. 90 proc. zebranej pszenicy spełnia wymogi pszenicy konsumpcyjnej. W przypadku żyta zbiory wyniosły 5,24 tys. ton z 1730 ha. Wydajność tego zboża sięgnęła 3,03 t/ha, podczas gdy aktualna średnia na Ukrainie to 2,3 t/ha" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w tym sezonie zebrała zboża ozime z areału nieznacznie większego niż w poprzednim (7711 ha vs. 7490 ha). Zmienił się natomiast udział tych gatunków w ogólnej strukturze upraw, z 18 proc. w 2011 r. do 9 proc. w 2012 r. W trakcie jesiennej kampanii siewnej w 2011 r. IMC przeznaczyło pod uprawy pszenicy ozimej i żyta 7800 ha. Oznacza to, że straty związane z niekorzystnymi warunkami pogodowymi były minimalne.

"Należy podkreślić, że pomimo obniżenia wydajności zbóż na Ukrainie, IMC dzięki wysokiej efektywności jest w stanie zwiększać plony nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych" - czytamy dalej.

IMC miał 0,16 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 0,11 mln USD zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 18,33 mln USDwobec 8,14 mln USDrok wcześniej.


(Źródło: ISB).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij