Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PARTNERSTWO DLA ZDROWIA DOBROCZYŃCĄ ROKU 2011
Partnerstwo dla Zdrowia zostało nagrodzone w XV edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku 2011” w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy" za konsekwentną realizację projektów społecznych. Konkurs organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii jest największym w Polsce programem promującym społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw. W tegorocznej edycji do tytułu w tej kategorii nominowano 23 instytucje.

Decyzją Kapituły konkursu nagroda została przyznana za stworzenie wieloletniego, nowatorskiego partnerstwa firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka na rzecz skutecznego przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych.


DobroczyncaRoku_Gala_Przedstawiciele PdZ_zmnii

   Gala Dobroczyńca Roku 2011


 

Tytuł „Dobroczyńcy Roku 2011” to kolejne już wyróżnienie dla Partnerstwa dla Zdrowia. W ubiegłym roku Gazeta Finansowa nagrodziła projekt Mleczny Start w ósmej edycji „Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu” a „Śniadanie daje moc”, czyli akcja edukacyjna koalicji, znalazł się w 10. „Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu”, publikowanym przez FOB. Kampania ta uzyskała również nominację do międzynarodowej prestiżowej nagrody Sabre Awards, której laureatów poznamy już 31 maja w Brukseli.

 

„Tytuł Dobroczyńcy Roku to dla wszystkich członków koalicji Partnerstwo dla Zdrowia ważny sygnał,  że z sukcesem udaje nam się realizować misję, jaką jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci oraz propagowanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Aktualnie intensywnie pracujemy nad rozwojem programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc a wyróżnienie naszych działań przez Kapitułę konkursu jest niezwykle motywujące.” -  komentuje w imieniu Partnerstwa Ewa Zacharewicz, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych i Komunikacji w Danone

 

Partnerstwo dla Zdrowia to koalicja firm: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka. Strategia Partnerstwa dla Zdrowia oparta jest na dwóch filarach – produktach z misją społeczną oraz edukacji. Aby realizować swój cel Partnerzy opracowali w 2006 roku pierwszy w Polsce produkt z misją społeczną – kaszkę manną Mleczny Start. W 2011 roku dołączył do niej produkt komplementarny - Zbożowa Kanapka Mleczny Start – jako wartościowe drugie śniadanie dla dziecka. Każdy z produktów Mleczny Start dostarcza do 25% dziennego zapotrzebowania na ważne składniki odżywcze dobrane przez specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka. Od chwili wprowadzenia na rynek Mlecznego Startu sprzedano już 70 mln porcji. Aż 27% całego sprzedanego wolumenu trafia do rodzin o najniższych dochodach realizując misję Partnerstwa.

 

Drugi filar strategii Partnerstwa stanowią działania edukacyjne. W dniu 8 listopada 2011 r. Partnerstwo dla Zdrowia zainicjowało akcję „Śniadanie Daje Moc”, a w ponad 2400 szkołach podstawowych w Polsce odbyło się wspólne śniadanie uczniów klas 1-3, nauczycieli i rodziców. Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a jako długofalowy skutek tych działań - przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Akcja Śniadanie Daje Moc w 2011 roku była edycją pilotażową, którą Partnerstwo dla Zdrowia rozwinie już od września w program edukacyjny dla szkół podstawowych w 2012 roku.

 


Więcej informacji udziela:


Aleksandra Lisowska

Biuro prasowe Partnerstwa dla Zdrowia                                                                                            

Garden of Words                                                          

(22) 829 85 72, wew. 21                                                             

e-mail: a.lisowska@gardenofwords.pl

www.mlecznystart.pl
www.sniadaniedajemoc.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij