Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Kryzys rządowy w Grecji nie grozi bezpośrednio gospodarce UE
Trudności z utworzeniem nowego greckiego rządu nie zagrażają obecnie bezpośrednio europejskiej gospodarce - ocenił w poniedziałek wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem w przyszłości rozwiązaniem dla Grecji może być przywrócenie narodowej waluty.

"Bezpośrednich zagrożeń jeżeli chodzi o Grecję nie ma. Jeżeli tam za pierwszym razem się nie uda (utworzenie rządu), to będzie pewnie powtórzenie wyborów. Trzeba dać szansę greckiej demokracji, żeby się z tym problemem uporała" - powiedział dziennikarzom Pawlak, uczestniczący w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Minister gospodarki przywołał przykład również dotkniętej kryzysem finansowym Islandii, gdzie - choć kraj ten nie należy ani do UE, ani do strefy euro - po kryzysie zastosowano dość radykalne rozwiązania.

"W przypadku Grecji nie ma powodu i nie ma potrzeby, żeby sięgać po takie środki. Ale niewątpliwie decyzja o przywróceniu waluty krajowej to może być rozwiązanie, które pozwoli miękko wyjść z tego kłopotu. Bo wydaje się, że tylko bardzo twardymi mechanizmami będzie trudno tę sytuację naprawić" - ocenił Pawlak.

Prowadzone w niedzielę rozmowy na temat utworzenia koalicyjnego rządu w Grecji zakończyły się fiaskiem. Rozmowy mają być kontynuowane w poniedziałek, jednak bez przywódcy radykalnie lewicowej SYRIZY. W przypadku fiaska rozmów, w czerwcu Grecję czekają nowe wybory.


(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij