Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
W tym sezonie Rosja ma szansę stać się drugim światowym eksporterem pszenicy
Premier Rosji Władimir Putin ocenił, że w sezonie 2012/2013 potencjalny eksport zbóż z Rosji będzie zbliżony do poziomu odnotowanego w bieżącym sezonie handlowym i może osiągnąć nawet 27 mln ton. Rzeczywisty eksport prognozowany jest w przedziale od 25-27 mln ton - informuje FAMMU/FAPA.

Tegoroczne zbiory zbóż na terytorium Federacji Rosyjskiej zapowiadają się dobrze. Spodziewana jest produkcja w wysokości około 94 mln ton, tj. mniej więcej w podobnej wysokości co rok wcześniej. Tym samym Rosja ma szanse umocnić się na pozycji jednego z kluczowych dostawców pszenicy na świecie i może nawet uplasować się na drugiej pozycji, po USA, w światowym eksporcie tego gatunku zbóż.

Prognozy zbiorów na przyszłoroczny sezon pozostają nadal dobre, pomimo pojawienia się obaw o kondycję ozimin w południowej części Rosji. Stan upraw po zimie oceniany jest jak na razie lepiej niż wiosną poprzedniego sezonu. Aż 94 proc. upraw ozimych jest w dobrej kondycji. Całkowity areał zbóż jarych prognozowany jest na 51 mln ha, tj. o 300 tys. ha więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Całkowita powierzchnia przeznaczona pod zasiewy zbóż szacowana jest obecnie na 78,3 mln ha, co oznacza 2,5 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim sezonem - podaje FAMMU/FAPA.


(Źródło: FAMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij