Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zbigniew Jagiełło - Prezesem Roku według Gazety Giełdy Parkiet
Podczas wczorajszej gali rozdania nagród „Byki i Niedźwiedzi " oraz „Złote Portfele” zorganizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet, Zbigniew Jagiełło odebrał statuetkę Prezesa Roku. W konkursie wyróżniono także Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Była to już 18. edycja nagród „Byki i Niedźwiedzie”, które przyznawane są spółkom, instytucjom oraz osobom, które najbardziej wyróżniły się na rynku kapitałowym oraz przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania tego rynku w Polsce. Statuetki wręczane są w12 kategoriach, w tym w kategorii Prezes Roku oraz Dom Maklerski Roku.

 

 

gala-byki-i-niedzwiedzie fot. Ireneusz Rekzmniejsz

  Zdjęcie: Ireneusz Rek, źródło - http://media.pkobp.pl/

 

- Cieszę się, że kapituła konkursu doceniła nasze wysiłki w modernizacji PKO Banku Polskiego. Jesteśmy coraz lepiej postrzegani przez klientów i dobrze przygotowani na wyzwania, jakie niesie przyszłość. Przez ostatnie 2,5 roku wspólnie na to pracowaliśmy  - mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

 

Ponadto dyplom z wyróżnieniem dla Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego odebrał Grzegorz Zawada, Dyrektor zarządzający DM. Dom Maklerski Banku doceniono m.in. za przeprowadzenie największych ofert pierwotnych oraz pozyskanie największej liczby nowych rachunków inwestycyjnych.

 

Na koniec lutego 2012 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego prowadził 163,4 tys. rachunków i w porównaniu do stycznia tego roku liczba ta zwiększyła się o blisko 1,3 tys. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego ponownie był także liderem pod względem wartości transakcji IPO.

 

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 2011 rok wyniósł 3,8 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader's Digest certyfikatami "Produkt Roku 2011" jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem "Złotego Bankiera" za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, zwycięzcą konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców", posiadaczem certyfikatu "Firma Przyjazna Klientowi" oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt - za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu "Top Marka" według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader’s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

 

(Źródło: http://media.pkobp.pl/).

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij