Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PIH: Ostra redukcja emisji CO2 uderzyłaby w polski handel
Polska Izba Handlu pozytywnie oceniła polskie weto podczas obrad Rady Unii Europejskiej wobec projektu dotyczącego restrykcyjnego ograniczenia emisji CO2 (odpowiednio o 40 proc. w 2030, 60 proc. w 2040 i 80 proc. do 2050 r.) w krajach UE.

Propozycje takie były forsowane przez przedstawicieli Danii - państwa o jednym z najwyższych w Europie udziale technologii niskoemisyjnych.

 

- Polska Izba Handlu dobrze rozumie znaczenie kosztów energii, których wzrost wywołany nieracjonalnymi ustaleniami KE znacząco obciążyłby nasz sektor zmniejszając efektywność, konkurencyjność i przekładając się na ogólny wzrost cen - również poza naszą branżą - mówi Waldemar Nowakowski, prezes zarządu Polskiej Izby Handlu. - Ze strony PIH braliśmy udział w konsultacjach dotyczących polskiej strategii energetycznej i jesteśmy zadowoleni z kierunku, jaki obrał nasz rząd w tej sprawie - dodał.

 

Polska Izba Handlu zrzesza kilkadziesiąt tysięcy podmiotów handlu i dystrybucji, w tej branży źródłem energii (transport, ogrzewanie, energia elektryczna) są niemal w 100 proc. z paliwa kopalne. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i własnym inwestycjom podmioty te sukcesywnie transformują swoje obiekty i floty w kierunku technologii niskoemisyjnych, jednak proces ten musi przebiegać w sposób zrównoważony.

 

- Propozycje KE są zbyt wygórowane i niezgodne z Polskim interesem gospodarczym. Jako przedstawiciele Polskiego handlu jesteśmy zgodni co do konieczności rozwoju nowoczesnych technologii i zwiększania efektywności energetycznej w naszej branży, jednak musimy brać pod uwagę realia biznesowe i dobro naszego klienta - podsumowuje Prezes Nowakowski.

 

 Źródło: portalspożywczy


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij