Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
FAO: Światowa produkcja zbóż w 2011 r. będzie "więcej niż wystarczająca" by pokryć popyt
Światowa produkcja zbóż w 2011 r. będzie "więcej niż wystarczająca" by pokryć spodziewane zużycie w sezonie 2011/12 - wynika z lutowego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of the United Nations). FAO podniosła prognozę produkcji zbóż w 2011 r. jednocześnie obniżając prognozowane zużycie w sezonie 2011/12.

"Można się spodziewać, że światowa produkcja zbóż w 2011 r. będzie więcej niż wystarczająca, by pokryć spodziewane zużycie w 2011/12. Lepsze perspektywy podaży skutkowały obniżaniem się cen w drugiej połowie 2011 r. i znacznym ich spadkiem w grudniu. Jednakże ceny zbóż w styczniu wzrosły, co wynika głównie z obaw o warunki pogodowe, które w 2012 r. mogą zaszkodzić zbiorom w kilku głównych regionach produkcji" - napisano w komunikacie.

"FAO podniosła prognozę produkcji zbóż w 2011 r. względem prognozy z grudnia o 4,6 mln ton do 2.327 mln ton, co oznaczałoby wzrost o 3,6 proc. wobec 2010 r. do nowego rekordowego poziomu" - dodano.

"W porównaniu z grudniem FAO nieznacznie obniżyła prognozę zużycia zbóż w sezonie 2011/12, do niemal 2.309 mln ton, wciąż o 1,8 proc. wyżej niż w sezonie 2010/11" - napisano w komunikacie.

 

(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij