Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PREZES ZARZĄDU PKO BANKU POLSKIEGO LAUREATEM PLEBISCYTU „ZŁOTY BANKIER 2011”
Zbigniew Jagiełło otrzymał nagrodę w kategorii specjalnej „Osobowość Roku 2011”. Kapituła w trzeciej edycji plebiscytu po raz pierwszy postanowiła przyznać to wyróżnienie.

 

gala-zlote-bankiery-2011-fot-katarzyna-urbanek_zmniej

  Zdjęcie: Katarzyna Urbanek, źródło - http://media.pkobp.pl/

 

 

Jury uhonorowało „ Złotym Bankierem 2011” Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego „za wizję modernizacji największego polskiego banku i konsekwencję w jej realizacji”. Nagrodę wręczył Michał Kobosko - redaktor naczelny Bloomberg Businessweek Polska, członek honorowy Kapituły.

 

- Wyróżnienie dla mnie to zasługa wszystkich pracowników naszego Banku i za to im dziękuję. Cieszy mnie to, że dobrze wykorzystaliśmy ostatnie, niełatwe przecież dwa lata. Poprawiliśmy jakość usług, uatrakcyjniliśmy ofertę produktową generując przy tym przyzwoite zyski. Przed nami kolejne, ambitne, ale trudne wyzwania. Wierzę, że im sprostamy – powiedział odbierając statuetkę Zbigniew Jagiełło.

 

Wśród nominowanych do nagrody Osobowość Roku znaleźli się również: dr Leszek Czarnecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding, Wojciech Sobieraj, Prezes Zarządu Alior Banku, prof. Witold Koziński, Wiceprezes Narodowego Banku Polskiego oraz Włodzimierz Kiciński, Prezes Nordea Bank Polska (do 2011).

 

 

Trzecia edycja konkursu organizowanego przez Bankier.pl i firmę PayU odbywającego się przez głosowanie internautów na najlepsze produkty i usługi oferowane przez polskie banki wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Do miana najlepszych kandydowały oferty kilkudziesięciu instytucji finansowych, skierowane zarówno do klientów indywidualnych jaki i biznesowych. W konkursie zostały zaprezentowane produkty 31 banków w 9 kategoriach, m.in. konto osobiste dla internauty, karta kredytowa, kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, bankowość mobilna czy kredyt dla firm.

 

 

PKO Bank Polski zdobył największą ilość pozytywnych opinii internautów w kategorii najlepszy kredyt hipoteczny zdobywając 1. miejsce i 38 proc. oddanych głosów. Statuetkę „Złotego Bankiera 2011” za najlepszy kredyt hipoteczny odebrał Szymon Wałach, Dyrektor zarządzający kierujący Pionem klienta detalicznego.

 

 

PKO Bank Polski ma najszerszą ofertę kredytów hipotecznych na rynku, udziela kredytów praktycznie na każdy cel mieszkaniowy. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Według danych Związku Banków Polskich w 2011 r. prawie co czwarty kredyt hipoteczny został udzielony przez PKO Bank Polski.

 

 

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł. Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. W ostatnim czasie został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader's Digest certyfikatami "Produkt Roku 2011" jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem "Złotego Bankiera" za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców", posiadaczem certyfikatu "Firma Przyjazna Klientowi" oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt - za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu "Top Marka" według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader’s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej "Polskie Marki 2011" jej wartość została określona na 3,8 mld złotych. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij