Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Identyfikowalność produktów pochodzenia zwierzęcego
Od 1 lipca 2012 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie wykonawcze Komisji (WE) nr 931/2011 z dnia 19 września 2011 r. w sprawie wymogów dotyczących możliwości śledzenia ustanowionych rozporządzeniem (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego.

Rozporządzenie ustanawia przepisy wdrażające wymagania w zakresie możliwości śledzenia (identyfikowalności) ustanowione rozporządzeniem (WE) nr 178/2002 w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego – produktów pochodzenia zwierzęcego przetworzonych oraz nieprzetworzonych zdefiniowanych w rozporządzeniu 178/2002, czyli:

 

- produktów nieprzetworzonych” - środków spożywczych, które nie podlegają przetwarzaniu, i obejmują produkty, które zostały rozdzielone, podzielone na części, przecięte, pokrojone, pozbawione kości, rozdrobnione, wygarbowane, skruszone, nacięte, wyczyszczone, przycięte, pozbawione łusek, zmielone, schłodzone, zamrożone, głęboko zamrożone lub rozmrożone;

 

 „produktów przetworzonych”  -  środków spożywczych uzyskanych w wyniku przetworzenia produktów nieprzetworzonych. Produkty te mogą zawierać składniki, które są niezbędne do ich wyprodukowania lub do nadania im specyficznego charakteru.

 

Rozporządzenie 931/2011 nie dotyczy żywności zawierającej zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i przetworzone produkty pochodzenia zwierzęcego.

 

Przepis ten określa szczegółowe wymagania w zakresie udostępniania i przechowywania informacji o produktach przez podmioty działające na rynku spożywczym, które dostarczają wyroby pochodzenia zwierzęcego.

 

Źródło: PFPŻ


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij