Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
ARR: W przedostatnim tygodniu grudnia na rynku rolnym drożało zboże
W przedostatnim tygodniu grudnia 2011 r., w ślad za wzrostem cen na rynkach zagranicznych, wzrosły ceny skupu zbóż w Polsce. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w dniach 19-25.12.2011 r. średnia cena skupu pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 798 zł/t, tj. o 0,5 proc. wyższym niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie ziarno to było o ponad 1 proc. droższe niż przed miesiącem, ale o 5 proc. tańsze niż w porównywalnym okresie 2010 r.

Przeciętna cena żyta konsumpcyjnego wzrosła do 882 zł/t z 863 zł/t w poprzednim tygodniu. Jednocześnie była ona o ponad 13 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej i o 27 proc. wyższa niż rok wcześniej. Cena jęczmienia paszowego, średnio w kraju wynosiła 756 zł/t. Była ona o 1,7 proc. wyższa niż w poprzednim tygodniu i o blisko 2 proc. wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do porównywalnego okresu 2010 r. jęczmień paszowy skupowano o 5 proc. drożej.

Za kukurydzę przeciętnie w kraju płacono 719 zł/t, tj. o 0,4 proc. więcej niż tydzień wcześniej i o 3 proc. więcej niż przed miesiącem. W porównaniu do notowań sprzed roku zboże to było o 8 proc. tańsze.

 

(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij