Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prezentacja programu "Trzymaj Formę!" w trakcie konferencji Obesity Governance
W dniu 29 września br. miała miejsce konferencja podsumowująca trwający od listopada 2009 r projekt „Obesity Governance” . Projekt OBESITY GOVERNANCE zainicjowany został przez Komisję Europejską (DG SANCO) i ukierunkowany jest na promocję zdrowego stylu życia.

Projekt "Obesity Governance" koncentruje się na inicjatywach prozdrowotnych dotyczących przeciwdziałaniu nadwagi i otyłości, realizowanych na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego, a jego celem było wypracowanie innowacyjnego podejścia do tematu przeciwdziałania nadwadze i otyłości w europejskim społeczeństwie, przy szerokiej współpracy sektora publicznego i przemysłu żywnościowego.  

Metodologia projektu obejmowała przegląd i pogłębioną analizę inicjatyw realizowanych na zasadzie partnerstwa publiczno prywatnego w państwach Unii Europejskiej i Norwegii, z uwzględnieniem uzyskanych wyników prowadzonych interwencji oraz biorąc pod uwagę możliwości wdrożenia analogicznych programów w pozostałych krajach UE.

Program Trzymaj formę! został uznany za wzorcową inicjatywę i został przedstawiony na konferencji podsumowującej projekt „Obesity Governance” jako jedna z czterech wzorcowych inicjatyw w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w przedszkolach i szkołach. Jako jedna z czterech najlepszych praktyk, program Trzymaj Formę! posłuży w dalszej kolejności jako wzorzec do ilościowej i jakościowej ewaluacji inicjatyw edukacyjnych realizowanych w krajach Unii Europejskiej.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij