Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
2,2 proc. wzrost cen skupu mleka w Wielkiej Brytanii w lipcu 2011 roku
Według najnowszych danych opublikowanych przez brytyjski Departament ds. Środowiska, Żywności i Obszarów Wiejskich (DEFRA) w całym siódmym miesiącu bieżącego roku przeciętnie ceny skupowanego mleka w Zjednoczonym Królestwie wzrosły o 0,58 pensa za litr (+2,17 proc.), z 26,63 pensów płaconych rolnikom w czerwcu do 27,21 pensów, które uzyskiwali w lipcu - informuje FAMMU/FAPA.

Stawka ta była wyższa niemal o 12 proc. od kwoty płaconej rolnikom za ich mleko w siódmym miesiącu ubiegłego roku. Ceny te już zawierają premie od przetwórni. Odnotowana w lipcu zwyżka jest kontynuacją wzrostowej tendencji poziomu cen skupu mleka na Wyspach Brytyjskich która notowana była w ostatnich miesiącach. Wiele zakładów mleczarskich wciąż podnosi stawki płacone rolnikom zaich surowiec.

Producenci zbywający surowiec do mleczarni Glanbia Llangefni dostawali w siódmym miesiącu 2011 roku za niego o 0,75 pensa/litr więcej niż w czerwcu, o 0,38 pensa za litr podniosły ceny niektóre przetwórnie przedsiębiorstwa mleczarskiego First Milk. W zakładzie produkcyjnym Joseph-Heler w lipcu podniesiono ceny o 0,86 pensa za litr a w mleczarniach Milk Link Cumbrian Direct Group o 0,1 pensa za litr. Również w sierpniu niektóre brytyjskie przedsiębiorstwa mleczarskie podniosły ceny skupu. W Dairy Crest M&S za mleko płacono o 2,31 pensa za litr więcej niż przed miesiącem, a Saputo i South Caernarfon Creameries podniosły stawki o 0,75 pensa za litr, o 0,5 pensa za litr stawki podniosła przetwórnia South Caernarfon Creameries. W bieżącym miesiącu w Wielkiej Brytanii dotychczas ceny skupu mleka podniosły tylko zakłady mleczarskie Milk Link (+1 p/l).

 

(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij