Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Pepsico angażuje się w projekty ekologiczne i ogranicza zużycie wody w polskich zakładach
Do 2015 r. Pepsico zobowiązało się się ograniczyć zużycie wody w polskich zakładach o 20 proc., a już w tym roku prognozuje redukcję o 34 proc. w Grodzisku i Tomaszowie Mazowieckim.

- Zakład produkcyjny w Żninie jest europejskim liderem wśród fabryk pod względem racjonalnego zarządzania wodą. Zarówno fabryka w Żninie jak i zakład produkcyjny w Michrowie redukują zużycie wody o mniej więcej 5,5 proc. rocznie co gwarantuje osiągnięcie zakładanego celu 20 proc. - powiedziała Małgorzata Skonieczna, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Pepsico na Europę.

Pepsico od lat aktywnie angażuje się w projekty mające na celu promowanie racjonalnego zarządzania wodą i jej oszczędzania. Od 2005 r. Fundacja PepsiCo przekazała ponad 15 milionów dolarów na projekty związane z zarządzaniem wodą na całym świecie.

Ostatnio Pepsico oraz organizacja Nature Conservacy wspólnie ogłosiły powstanie raportu Striving for Positive Water Impact (Dążenie
do pozytywnego oddziaływania wody) w Sztokholmskim Międzynarodowym Instytucie Wody podczas tegorocznego Światowego Tygodnia Wody. Raport powstał dzięki analizie pilotażowego programu badawczego, który przeprowadzono w kilku zakładach produkcyjnych Pepsico: w Arkansas w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach oraz w Meksyku.

Raport zawiera wnioski płynące z badań oraz zalecenia dla międzynarodowych korporacji odnośnie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania w fabrykach. Jednym z głównych wniosków raportu jest konieczność dostosowywania programów oszczędzania wody do lokalnych warunków. W raporcie podkreślono tez jak istotna, a przy tym relatywnie rzadka, jest wiedza o źródle pochodzenia wody w każdej
z lokalizacji.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij