Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ceny ryżu wzrosną o ponad o ponad 20 proc.
Cena ryżu może wzrosnąć do końca roku o 22 procent, ponieważ Tajlandia, największy na świecie eksporter, kupuje ziarno od rolników po cenach powyżej rynkowych, podnosząc koszty importerom i podsycając globalną inflację i to w sytuacji spowolnionego wzrostu ekonomicznego.

Cena tajlandzkiego benchmarkowego ryżu klasy B może wzrosnąć do 31 grudnia do 750 dolarów za tonę metryczną, jak wynika z uśrednionych szacunków siedmiu eksporterów, handlowców i młynarzy spytanych w ubiegłym tygodniu przez Bloomberg News. Ta prognoza jest wyższa o 50 dolarów od wyników badań przeprowadzonych przez Bloomberg w pierwszej połowie sierpnia.

Wzrost cen może utrudnić zadanie bankowcom banków centralnych i politykom w całej Azji, którzy już próbują zahamować wzrost cen. Ryż był jedynym ziarnem ratującym świat przed kryzysem żywnościowym, powiedział Abdolreza Abbassian, ekonomista Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), kiedy ceny żywności na całym świecie wzrosły do rekordowych poziomów.

 

(Źródło: onet.pl za Bloomberg).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij