Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé inwestuje w usprawnienie łańcucha dostaw kakao
Firma Nestlé poszerzyła zasięg Cocoa Plan o rynek indonezyjski. Celem projektu jest usprawnianie łańcucha dostaw kakao, podnoszenie jakości i wydajności jego upraw oraz poprawa warunków życia uprawiających je społeczności. Do końca 2015 roku planem zostanie objętych 10 tysięcy indonezyjskich rolników, a przewidywany wzrost produkcji kakao w tym kraju powinien sięgnąć 30 proc.

Indonezja, jako trzeci co do wielkości po Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ghanie producent kakao na świecie może zyskać w ciągu najbliższych lat nawet do 4 milionów USD - z przeznaczeniem na szkolenia rolników, wsparcie łańcucha dostaw i rozwój upraw.

Nestlé od dziesięcioleci inwestuje w inicjatywy związane ze zrównoważonymi uprawami kakao. Od 2009 roku realizuje globalny plan noszący nazwę Cocoa Plan, który łączy liczne działania firmy mające na celu promowanie zrównoważonego i stałego zaopatrzenia w kakao. Jego celem jest stawienie czoła głównym problemom, które dotykają społeczności uprawiające kakao, zarówno z perspektywy ekonomicznej, społecznej jak i ekologicznej. Dzięki swojemu merytorycznemu i finansowemu zaangażowaniu Nestlé przyczynia się do podnoszenia jakości upraw, zwiększania ilości plonów i zapewniania rolnikom wyższego standardu życia.

W ciągu najbliższych 10 lat firma Nestlé zainwestuje 110 milionów CHF w realizację Cocoa Planu, który opiera się na wynoszącej 60 milionów CHF inwestycji w zrównoważone uprawy kakao prowadzonej w ciągu ostatnich 15 lat.

Kluczowymi obszarami Cocoa Plan Nestlé są: szkolenia rolników z technik podnoszenia wydajności upraw, inwestycje w badania mające na celu rozwój produkcji dzięki poszukiwaniu nowych odmian kakao, poprawa jakości kakao pozyskiwanego przez Nestlé, upraszczanie łańcucha dostaw, zwiększanie zysków dostawców firmy, wzmacnianie łańcucha wartości poprzez bliską współpracę z rolnikami, zwiększanie dostępu rolników do edukacji, czystej wody i urządzeń sanitarnych.

(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij