Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
KE przydzieliła licencje na import cukru
KE przydzieliła w środę importerom licencje na sprowadzenie 200 tys. ton bezcłowego cukru. Zainteresowanie zakupem tego surowca z krajów trzecich jest tak duże, że importerzy będą mogli zrealizować tylko nieco ponad 1 proc. zgłaszanych zapotrzebowani - informuje PAP.

Firmy zainteresowane importem cukru do UE, mogły składać wnioski o przyznanie licencji od 1 do 7 lipca. Ogółem zgłosiły one zapotrzebowanie na zakup z krajów trzecich ponad 15,5 mln ton. Komisja zawiesiła do września przyjmowanie kolejnych wniosków o przyznanie licencji na import cukru.

Decyzja o imporcie cukru jest wynikiem przyjętych przez kraje Unii w maju propozycji dotyczących "zwiększenia płynności" na unijnym rynku cukru w najbliższych miesiącach, w związku z jego niedoborem, a także z powodu dużego wzrostu ceny tego surowca.

Pierwszym środkiem zaradczym miało być zwiększenie kwoty importu cukru o kolejne 200 tys. ton przy zerowej stawce celnej. Drugim - umożliwienie dalszego importu przy obniżonej stawce cła poprzez system przetargowy - informował w maju rzecznik KE ds. rolnictwa Roger Waite. Przetargi mają być ogłaszane od lipca do końca września. Kolejny przetarg ma być ogłoszony pod koniec tego miesiąca.

W ubiegły czwartek Komisja zatwierdziła dodatkowy import cukru, ponad ustaloną kwotę 200 tys. ton, zezwalając na przywóz ponad 64 tys. ton cukru - podaje PAP.

(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij