Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komitety Copa-Cogeca chcą pakietu mlecznego do końca roku
Po posiedzeniu wysokiego szczebla w sprawie mleka, komitety Copa-Cogeca apelują do polskiej prezydencji o przyjęcie pakietu mlecznego do końca roku.

Po posiedzeniu wysokiego szczebla dotyczącego przyszłości sektora mlecznego UE, Komitety Copa-Cogeca zaapelowały do polskiej prezydencji oraz do eurodeputowanych o jak najszybsze przyjęcie pakietu mlecznego, w celu umocnienia pozycji producentów mleka i spółdzielni oraz zwiększenia ich dochodów z rynku.

Celem pakietu stanowiącego o przyszłości sektora mlecznego UE jest wzmocnienie relacji kontraktowych między producentami mleka a przetwórcami. Sekretarz Generalny Komitetów Copa-Cogeca, Pekka Pesonen, powiedział: „W związku z ekstremalnymi wahaniami rynków oraz wysokimi kosztami produkcji, należy koniecznie wzmocnić pozycję producentów na rynku.

Koszty produkcji wzrosły o 19,8% od 2005 roku, podczas gdy ceny rynkowe wzrosły zaledwie o 7,8%. Apeluję do ministrów i eurodeputowanych o przyjęcie tego pakietu do końca roku oraz o znalezienie kompromisowego rozwiązania w kwestiach spornych".

Henri Brichart, przewodniczący grupy roboczej "Mleko" Komitetów Copa-Cogeca, podkreślił, że „to pierwsze wspólne posiedzenie ekspertów z komitetu ds. zarządzania UE i osób zainteresowanych z grupy konsultacyjnej "Mleko" było bardzo przydatne. Tego typu spotkania poprawiają współpracę oraz przepływ wiedzy pomiędzy osobami zainteresowanymi a ekspertami krajowymi. Posiedzenie to ukazało, że rynek w dalszym ciągu nie jest przejrzysty, przez co łańcuch dostaw mleka nie działa prawidłowo. Dlatego też pragnę podkreślić konieczność utworzenia dalszych instrumentów, które poprawiłyby przejrzystość rynku, a także zapewniły, że producenci otrzymają sprawiedliwą zapłatę".

(Źródło: Copa-Cogeca).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij