Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Mimo embarga polskie warzywa królują na rosyjskich bazarach. I są o wiele droższe
Producenci warzyw nie czekają też, aż Rosja otworzy rynek i okrężnymi drogami ślą pomidory na moskiewskie bazary - pisze dziennik "Metro".

Ale eksporterzy nieoficjalnie przyznają, że z rosyjskim zakazem poradzili sobie. - Mimo kłopotów polskie warzywa i tak jadą do Rosji, tylko kanały dystrybucji są inne. Każdy kombinuje jak może - mówi dziennikowi "Metro" właściciel dużej firmy wysyłającej pomidory za wschodnią granicę z Wielkopolski.

Pomidory trafiają do Rosji przez Białoruś, w mniejszym stopniu przez Litwę i Łotwę. Roman Cybulski z zarządu Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw "Unia Owocowa" szacuje, że te nieoficjalne kanały wykorzystuje do 80 proc. polskich producentów handlujących z Rosją. Trzeba tylko pilnować, żeby warzywa były spakowane do nieoznaczonych kartonów.

Na Białorusi warzywa odbierają Rosjanie, a następnie przygotowują im nowe papiery i wiozą do siebie już jako własne. - Rosjanom zakaz handlu z Polską jest jednak nie na rękę. Przed embargiem za kilogram polskich pomidorów trzeba było w Moskwie zapłacić ok. 1,5 dolara. Dziś ceny są tam dwukrotnie wyższe. Ceny windują pośrednicy.

Źródło: Metro


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij