Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
FAO ma nowego dyrektora generalnego
Brazylijczyk Jose Graziano da Silva został w niedzielę wybrany nowym dyrektorem generalnym oenzetowskiej Organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), uzyskując głosy 90 spośród 191 członków organizacji. Realizował on w Brazylii słynny program "Zero Głodu". Graziano da Silva, wybrany spośród sześciu kandydatów, był od 2006 roku przedstawicielem FAO na Amerykę Łacińską i Karaiby.

Drugim kandydatem, który zdobył największe poparcie po Brazylijczyku, był hiszpański eksminister spraw zagranicznych w rządzie socjalistów, Miguel Angel Moratinos. Uzyskał on 88 głosów.

Za wybitne osiągnięcia w urzeczywistnianiu operacji "Zero Głodu" ówczesny prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva mianował Jose Graziano da Silvę w 2003 roku ministrem nadzwyczajnym i pełnomocnym do spraw bezpieczeństwa żywnościowego i walki z głodem.

Dzięki realizowanemu programowi "Zero Głodu" w Brazylii udało się w ciągu pięciu lat wyprowadzić z sytuacji określanej jako "głód spowodowany nędzą" 24 miliony ludzi i zredukować o 25 proc. zjawisko niedożywienia w tym kraju.

Jose Graziano da Silva, który obejmie nowe stanowisko 1 stycznia 2012 roku, zastąpi dotychczasowego dyrektora generalnego FAO, Senegalczyka Jacquesa Dioufa.

(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij