Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Seminarium z SG Rady UE w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
W dniach 5-6 maja br. w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi odbywa się seminarium dotyczące przygotowań do polskiej prezydencji, w którym biorą udział przedstawiciele Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach przygotowań resortu rolnictwa do objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku.

 

Minister Marek Sawicki, witając gości oraz uczestników seminarium, podkreślił: „Polska już za niecałe 2 miesiące rozpocznie swoją misję i po raz pierwszy obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Przez wiele miesięcy wszyscy się do tego przygotowywaliśmy, a to dwudniowe seminarium jest kontynuacją tego procesu.”

 

Minister podziękował Dyrektorowi Generalnemu SG Rady UE Angelowi Boixareu i jego współpracownikom za chęć podzielenia się cenną wiedzą, która zostanie wykorzystana podczas 6 miesięcy polskiej prezydencji.

 

„Mając ogromną tremę, jako kraj, który jeszcze nie przewodniczył Radzie UE, mogę jednocześnie dać gwarancję, że mamy bardzo dobrze przygotowanych pracowników. Jestem przekonany, że we współpracy z Sekretariatem Generalnym, prezydencję przeprowadzimy sprawnie” – dodał minister.

 

Dyrektor Generalny SG Rady podziękował za zaproszenie oraz serdeczne przyjęcie w Polsce. Wspomniał o tym, że Polska obejmuje przewodnictwo w Radzie UE w ważnym momencie prac nad kształtem przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej oraz reformy unijnej polityki rybackiej. Nawiązując do faktu, iż jest to debiut Polski, jeżeli chodzi o unijną prezydencję, zarówno Angel Boixareu, jak również jego współpracownicy – prelegenci dzisiejszego seminarium – zapewnili o swoim wsparciu podczas całego półrocza polskiej prezydencji.

 

W trakcie seminarium omówiono zasady funkcjonowania i specyfikę Sekretariatu Generalnego Rady UE jako organu wspomagającego Prezydencję w sprawowaniu swoich funkcji. Ponadto poruszone zostały szczegółowe kwestie dotyczące organizacji spotkań w ramach sprawowania Prezydencji, takich jak posiedzenia SCA, COREPER oraz organizacji posiedzeń Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szczególną uwagę poświęcono kwestii kontaktów z Parlamentem Europejskim w związku z objęciem obszaru polityki rolnej oraz rybołówstwa tzw. zwykłą procedurą prawodawczą.

 

Spotkanie z przedstawicielami Sekretariatu Generalnego Rady UE wpisuje się w cykl spotkań przedstawicieli MRiRW z pracownikami instytucji unijnych w związku z przygotowaniami resortu rolnictwa do objęcia w dniu 1 lipca 2011r. przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

 

Źródło: MRiRW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij